Heategevusturuga koguti üle 30 000 krooni (9)

Heategevusturuga koguti üle 30 000 krooni

 

Eelmisel nädalal toimus Raekeldris heategevusturg, kus müüdi heatahtlike inimeste annetatud kaupu. Ürituselt saadud tulu, mis ületas
30 000 krooni, läheb Saaremaa abivajavatele perekondadele.

Heategevusturu mõtte algataja ja peaorganisaatori Aive Tammsalu arvates läks turg oodatust paremini. “Isiklikult pean üritust täiesti kordaläinuks.

Kaubatoojaid oli üle saja, me poleks kunagi sellist huvi oodanud,” rääkis Tammsalu ning lisas, et puudu ei tulnud ka kauba tahtjaist. “Meil olid juba avamispäeval, neljapäeval sellised järjekorrad, et vaevu suutsime neid kõiki teenindada,” selgitas Tammsalu.

Tammsalu usub, et üle 4–5 päeva ei tohiks turgu lahti hoida, muidu kaob huvi. “Me peame efektiivseks just seda, et see toimub vaid mõnel päeval aastas,” sõnas peakorraldaja.

Turuga teenitud raha läheb abivajavatele ja puudust kannatavatele perekondadele üle Saaremaa. Aive Tammsalu sõnul elab suurem osa neist perekondadest Kuressaares. “Valdadest ei tulnud nii palju vastukaja abivajavate perekondade kohta, seega anname raha ja turust ülejäänud esemed linnaperedele,” rääkis Tammsalu.

Pühapäeva õhtul, kui turg oli ametlikult lõppenud, kutsuti müümata jäänud kaupu valima ka lastekodulapsed. Tammsalule jäi eriti eredalt meelde üks pisike tüdruk, kes vaimustunult ohkas, et see oli parim päev.
Turgu kahel päeval külastanud pereema sõnul oli seal väga palju väärt asju: “Mina sain endale raamatuid, perele jalatseid ja riideid. Igaüks võis leida sealt midagi ihaldusväärset ja vajalikku.”

Järgmistel aastatel on turu toimumine veel küsitav. “See kõik oleneb sellest, kas me saame ruumid. Seekord saime tänu linnale kasutada Raekeldri ruume,” rõõmustab Tammsalu.

Nelja päeva müügiga teenitud tulu oli rohkem kui 30 000 krooni, mis kõik läheb sendipealt heategevuseks.

Print Friendly, PDF & Email