Noored helitehnikud said tipptasemel koolitust

Noored helitehnikud said tipptasemel koolitust

 

Eile said helitehnikahuvilised Saaremaa noored Kuressaares sellealast koolitust oma ala tipptegijalt Kaupo Uibolt.

Kultuurikeskusse oli kogunenud kolmkümmend-nelikümmend noort, et kuulata helitehnikateooriat ja ise puldis nuppe kruttida. Koolituse viis läbi OÜ MuMix, teooriat vahendas firma rajaja Kaupo Uibo. Ta ütles, et koolitusi teevad nad suhteliselt harva, aga kutsumise peale ikka tulevad. Saaremaale tuldi tänu Kuressaare Kultuurivara juhile Villu Veskile.

Kuna üritus oli tasuta, siis kuulajaid saali jagus. Uibo mainis, et käis sel kevadel helitehnikast rääkimas Saaremaal, võib-olla seetõttu tekkiski noortel nii suur huvi ja tahtmine kuulda midagi veel lisaks sest valdkonnast.

Uibo on helitehnika ja kõige selle juurde käivaga tegelenud oma sõnul üle kolmekümne aasta. “See, et huvilisi ikka jagub, on päris oluline asi,” kinnitas Uibo, kelle sõnul tuleb õppimist alustada baasteadmistest, mis esiteks avardavad silmaringi ja teiseks annavad baasi, millele rajada oma helivõimenduse tegemise tehnoloogia.

Kuressaare Kultuurivara helitehniku Andrus Ungeri sõnul on Kaupo Uibo Eestis üks väheseid, kes on helitehnika alal teoreetilises õppes tugev. “Olen kuulnud sellist juttu, et palju lõhutakse just mitteteadmisest,” kommenteeris Unger taolise õppe vajalikkust.

Print Friendly, PDF & Email