Võlausaldaja soovib ooperipäevade võla kätte saada Eesti Kontserdilt (12)

Võlausaldaja soovib ooperipäevade võla kätte saada Eesti Kontserdilt

 

Kuressaare ooperipäevade võlausaldaja Mike Lõhmus kavatseb oma võla välja nõuda Saaremaa ooperipäevade korraldajalt Eesti Kontserdilt.

“Nii Saaremaa võlausaldajad kui ka mina peaksime võla kätte saama uute korraldajate käest,” ütles Oma Saarele Tartu ettevõtja Mike Lõhmus (35), kelle väitel võlgneb Saaremaa Muusikahariduse Sihtasutus seoses ärajäänud ooperipäevadega talle 640 000 krooni.

Lõhmuse sõnul pärineb võlgnevus 2006. aasta augustist, kui ta andis oma Tartus asuva maja Sampo Pangast võetud 640 000 krooni suuruse laenu tagatiseks. Koos intressidega ulatub 15 aastaks võetud laenu suurus üle miljoni krooni.

Mike Lõhmuse sõnul on Kuressaare ooperipäevade korraldaja Ludmilla Toon inimene, keda ta tunneb juba lapsepõlvest saadik. “Päris võõrale inimesele ei oleks ma sellist raha andnud,” lausus Lõhmus, kes enda sõnul lootis ürituse pealt teatud protsenti teenida. “Ka Kuressaare linnavalitsusest öeldi, et linn garanteerib, et pole probleemi ja raha saab aastaga tagasi,” osutas võlausaldaja.

Ehkki Mike Lõhmusel on võla tagasimaksmiseks 20 aasta jooksul suusõnaline kokkulepe ooperipäevade viimase korraldaja Mariliis Tooniga, leiab mees siiski, et ooperipäevade vanu võlgu peaks hakkama tagasi maksma ürituse uus korraldaja. “Niipalju kui ma oma advokaadiga rääkisin, ütles ta, et siin ei jää muud üle, sest ürituse uus korraldaja peaks selle üle võtma kogu täiega,” rääkis Lõhmus, kes on saanud pangalt võla nõudeõiguse endale.

Eesti Kontserdi direktori Aivar Mäe sõnul puudub Eesti Kontserdil Mike Lõhmusega leping, mistõttu ta ei näe võimalust, kuidas saab Lõhmus nõuda raha Eesti Kontserdilt. Ka ei võtnud Eesti Kontsert Mäe sõnul üle Kuressaare ooperipäevade korraldamist, vaid teeb hoopis teist üritust. “Eks tema saab ju oma raha välja nõuda kohtu teel, aga et Eesti riik hakkab talle maksma, seda ma ei usu iialgi,” lausus Mäe.

Võlausaldaja kaitseb Ludmilla Tooni

Mike Lõhmuse arvates on inimesed kitsarinnalised ja silmaklappidega ega näe Ludmilla Tooni altmineku tegelikke põhjuseid.

“Seda protsessi on konkreetselt suunatud ja ilusti sujuvalt juhitud, et see üritus endale saada,” nägi Lõhmus Kuressaare ooperipäevade ärajäämise taga Eesti Kontserdi tegevust. Ürituse korraldamise seisukohalt raskel hetkel olevat Ludmilla Toon pöördunud koostööpakkumisega muuhulgas ka Eesti Kontserdi juhi Aivar Mäe poole, kes olevat aga suurele riskile viidates koostööst loobunud ja soovitanud korraldajatel ise hakkama saada. “Nüüd aga hakkab ooperipäevi korraldama ei keegi muu kui Eesti Kontsert,” osutas Lõhmus.

Lõhmuse hinnangul tõmmati Ludmilla Toonile lihtsalt vesi peale ja tema käest raha välja nõuda oleks absurdne. “Mina näen, et Ludmilla Toon ei ole tegelenud ürituse korraldajana kelmusega,” sõnas Lõhmus.

Aivar Mäe sõnul ei ole Ludmilla Toon kunagi käinud Eesti Kontserdi ruumides ning veel vähem tema kabinetis. “Mina sain pakkumise asuda üritust korraldama Kuressaare linnavalitsuselt alles sel suvel,” lausus Mäe.

Saaremaa aasta naine töötab Soomes koristajana

Mike Lõhmuse sõnul kohtus ta Soomes elava Ludmilla Tooniga 20. oktoobril. “Tean, kus ta elab, ja näen, et ta ei ole ostnud omale mingit Porchet või Jaguari,” rääkis Lõhmus. “Inimene, kes on olnud Saaremaa aasta naine ja kõrgharidusega muusikajuht, töötab Soomes koristajana, et ära elada ja ennast varjata, sest Saaremaal ei ole tal lihtsalt võimalik elada, nagu ma aru saan.”

Lõhmuse sõnul elab Ludmilla Toon Soomes üürikorteris ja kõnnib viieeuroste kingadega. “Pisar silmas, ütles ta mulle, et saab hakkama,” sõnas Lõhmus.

6. detsembril toimus Kuressaare Ooperipäevade kaubamärgi teine enampakkumine alghinnaga 250 000 krooni. Nagu esimeselgi korral, mil kaubamärgi alghind oli üks miljon krooni, ei osalenud enampakkumisel ühtki kaubamärgi omandamisest huvitatut.

Kohtutäitur Svetlana Põld tegi linnavalitsusele ettepaneku kaubamärk endale võtta. “Midagi muud ei jää üle, oleme seda piisavalt kaua müünud ja müüki me seda enam ei pane,” öeldi kohtutäituri büroost.

Print Friendly, PDF & Email