Kunagine Dejevo sõjaväeosa läheb lammutamisele (4)

Kunagine Dejevo sõjaväeosa läheb lammutamisele

 

Riigimetsa Majandamise Keskus alustab järgmisel aastal Karujärve lähistel asuvate kunagise Dejevo sõjaväeosa ehitiste lammutamist, millest kujuneb seni suurim lammutustöö Saaremaal.

Sõjaväelinnaku lammutusprojekti koostava firma Ösel Consulting juhataja Ainar Viires ütles Oma Saarele, et kokku lammutatakse endise raketibaasi territooriumil riigimetsa korrastamise käigus maha umbes 90 objekti (hoonete varemed, punkrid, blindaažid jpm) kogumahuga 17 000 kantmeetrit.

“Nii mahukat lammutusprojekti pole enne olnud, ka Saaremaa kaubamaja lammutamine oli oluliselt väiksem töö,” rääkis Ainar Viires. “Eriti keeruliseks teeb töö asjaolu, et objektid asuvad laiali suure territooriumi peal ning töid tuleb teha loodussäästlikult.”

Lisaks ehitistele on endise sõjaväeosa alal väga palju Vene ajast pärit prügi ning võimalik, et ka ohtlikke jäätmeid, mis samuti tuleb ära vedada.

Endist sõjaväeosa jäävad meenutama vaid mõned Karujärve suusaradadega seotud militaarrajatised. “Ma loodan, et jäetakse alles ka mõni korralik punker, sest seal on täitsa huvitavad punkrid, mida turistidele näidata,” lausus Viires.

Lammutustööd endise sõjaväeosa 1280 ha suurusel territooriumil algavad 2008. aasta kevadel ja kestavad Viirese hinnangul umbes ühe aasta. Kuna ümberringi asuvad lehtmetsad, siis tehakse lammutustöid varakevadel ja sügisel, kui puudel pole lehti.

Print Friendly, PDF & Email