Krimi (2)

Helkurita jalakäija sai surma. Reede, 7. detsembri õhtul kell 18.25 leidis Kuressaares Aia tn 60A maja juures aset traagiliselt lõppenud liiklusõnnetus – ootamatult sõiduteele astunud jalakäijale, 1927. aastal sündinud naisterahvale sõitis otsa sõiduauto Toyota Corolla, mille roolis oli 38-aastane naine.

Kuna oli pime ja samal ajal lähenes vastassuunast teine sõiduk, siis ei märganud Toyota juht teel viibivat jalakäijat. Kokkupõrke tagajärjel üliraskeid vigastusi saanud jalakäija toimetati Kuressaare haiglasse, kus ta suri.

Sõiduauto juht oli politsei teatel kaine ja omas vastava kategooria juhtimisõigust. Jalakäija kandis aga tumedaid riideid ja tal puudus helkur, ning kuigi tänavavalgustus põles, sadas õnnetuse hetkel ka vihma, mis nähtavust veelgi halvendas. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustab politsei kriminaalmenetlust.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik märkis, et käesoleval aastal on Saare maakonnas liikluses surma saanud viis inimest. “Kaks hukkunuga liiklusõnnetust leidis aset just jalakäijatega ja pimedal ajal,” rääkis ta. “Mõlemal juhul oli ohvrite vanus üle 65 eluaasta, nad kandsid tumedat riietust ja neil puudus helkur.”

Allik lisas, et 7. detsembril toimunud traagiline liiklusõnnetus näitab taas, kuivõrd vajalik on pimedal aastaajal ka linnaoludes helkuri kandmine. “Samas peaksid aga ka mootorsõidukite juhid praeguste ilmastikuoludega kindlasti tähelepanelikumad olema ning valima väiksema sõidukiiruse,” lausus Kuressaare politseijaoskonna komissar.

Pages sündmuspaigalt. Laupäeva, 8. detsembri õhtul kell 22.07 toimus liiklusõnnetus Upa–Leisi maanteel Haeska külas, kus mootorsõiduk Daewoo Nubira sõitis teelt välja. Politseist teatati, et liiklusõnnetuse põhjustas sõiduauto Opel Vectra, mille roolis oli 1951. aastal sündinud Harri, kes sündmuskohalt põgenes. Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud väärteomenetlust, politsei otsib sündmuspaigalt pagenud juhti.

Sõiduk süttis. 7. detsembri hommikul kell 9.24 teatati politseile, et Kaarma vallas Eikla–Luulupe vahelisel teelõigul on süttinud sõiduauto VAZ 2103. Inimestel õnnestus sõidukist välja pääseda ja keegi kannatada ei saanud. Politsei kontrollib juhtunu asjaolusid.

Sissemurdmised suvemajadesse. 7. detsembril teatati politseile, et Kihelkonna vallas Kurevere külas on sisse murtud kahte suvilasse. Tekitatud kahju on täpsustamisel. Süüdlased peaks selgitama kriminaalmenetlus.

Märatsev õpilane. 7. detsembril kell 9.24 said Orissaare piirkonna konstaablid väljakutse Orissaare internaatkooli, kus helistaja väitel olevat üks õpilane märatsema hakanud. Politseipatrull viis sündmuspaigalt ära alaealise, kes pandi rahunemiseks politsei väikebussi kongi. See aga märatsevat noorukit ei taltsutanud – konstaablipunkti juures purustas ta politseibussi akna ja põgenes. Juhtunu asjaolud selgitab väärteomenetlus.

Purjus noored häirisid kaasreisijate rahu. 8. detsembril kell 23.35 sai politsei teate, et Tallinn–Kuressaare liinibussis viibivad alkoholijoobes noored, kes häirivad reisijaid ega allu bussijuhi korraldustele.

Politseipatrull võttis palju tüli ja lärmi tekitanud noored Kuressaare bussijaamas vastu ja toimetas nad politseijaoskonda. Korrarikkujateks osutus kaks noort meest Oliver (s 1983) ja Reijo (s 1984). Nendega oli kaasas kaks bravuurikat neidu Egle (s 1984) ja Helena (s 1984). Politsei algatas noorte käitumise suhtes väärteomenetluse.

Kaklus kesklinnas. 9. detsembril kell 6.25 sai politsei teate, et Kuressaare kesklinnas asuva Vaekoja pubi ees kakeldakse. Pealnägijate sõnul olevat 1963. aastal sündinud Beigi kaklemise käigus tekitanud kannatanule kehavigastusi. Korrarikkuja toimetati Kuressaare politseijaoskonda kainenema. Sündmuse asjaolud on kontrollimisel.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles Oma Saarele kommentaariks, et kesklinna Vaekoja pubi esine on juba pikemat aega üks probleemsemaid kohti. “Nädalavahetustel on see lõbustusasutus avatud isegi kauem kui läheduses asuv öölokaal, kella seitsmeni hommikul,” märkis Allik. “Tundub, et purjus inimeste jaoks on see asutus n-ö viimane pelgupaik, kus kangemat kraami pruukida. Sageli on öölokaali ees hommikuti purjus ja väga agressiivselt käituvad inimesed.”

Nädalavahetusel toimetas politsei kainenema 12 isikut, neist üks Soome ja üks Rootsi kodanik.

Print Friendly, PDF & Email