Tantsusaate annetused ootavad abivajajaid

Sel pühapäeval lõppes Kanal2 saatesarja “Tantsud tähtedega” teine hooaeg, telefonihääletuste ja ühe tantsupaari poolt tehtud 32 000 kroonise annetusega koguti liikumispuuetega laste toetuseks üle miljoni krooni.
Toetuste jagajaks on Eesti liikumispuudega inimeste liit (ELIL).

Organisatsiooni tegevjuhi Auli Lõokese sõnul hakkab ELIL peatselt vastu võtma toetusavaldusi, et toetada liikumispuudega lapsi.

“Meie liikumispuudega lapsed on õnnelikud ja uhked, et Kanal2 neid taas oma partneriks valis. Selles telekanalis töötavad tugeva sotsiaalse närviga tegusad inimesed. Südamest tulevad tänud ka kaunitele ning andekatele tähtedele, nende kannatlikele õpetajatele ning tuhandetele televaatajatele abikäe ulatamise eest,” edastas Lõoke, kelle sõnul on toetuste kohta võimalik informatsiooni saada nii liidu kodulehelt www.elil.ee kui ka maakonna, linna ja valdade sotsiaaltöötajate käest.

Saatega “Tantsud tähtedega” kogutud annetusi võivad taotleda liikumispuudega lapsed vanuses kuni 18 aastat (k.a noored, kes õpivad gümnaasiumis) puude raskusastmest sõltumata. Toetuse jaotamise eesmärgiks on luua liikumispuudega lastele võimalus enda füüsiliseks ja vaimseks arendamiseks.

Ennekõike on toetus mõeldud lapse kehalise arengu soodustamiseks, huvialaharrastusteks, taastusraviks, õppimisvõimaluste loomiseks, toimetulekuks igapäevases elukeskkonnas jne. Taotluse võib lapse nimel esitada ka tema vanem või eestkostja, sotsiaalhoolekandeasutus või liikumispuudega inimesi ühendav mittetulundusühing. Taotlusi oodatakse hiljemalt 31. jaanuariks 2008.

2006. aasta lõpus annetas Kanal2 oma menusaate  telefonihääletusest saadud tulust 832 560 krooni 158 liikumispuudega lapse toetuseks.

Print Friendly, PDF & Email