Saaremaalt tunnustati nelja vabatahtlikku (1)

Eilsel rahvusvahelisel vabatahtlike päeval kuulutas Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus välja 50 tublit inimest, keda tänatakse 9. detsembril toimuval Eesti vabatahtlike tunnustamisüritusel. Saare maakonnast on tunnustuse saajaid neli.

Sel aastal tunnustas Vabatahtlike Tegevuse Arenduskeskus ennekõike vabatahtlike eestvedajaid, kes on innustanud ja kaasanud teisi osalema.

“Eestvedajate esiletõstmine on ääretult oluline, sest need vabatahtlikud näitavad teeotsa kätte ka teistele. Paljude tunnustatavate jaoks on vabatahtlik tegevus kujunenud elustiiliks, aasta vabatahtlikud on inspiratsiooniks meile kõigile,” sõnas tunnustamisürituse koordinaator Anna Gramberg.

Saaremaalt pälvis tunnustuse aktiivne linnuvaatleja, spordi- ja noortejuht ning kodu-uurija Mati Martinson, kes on rajanud Sõrve linnujaama ning aastaid korraldanud noortelaagreid.

Martinsoni esitas tunnustuse saamiseks Saaremaa muinsuskaitse seltsi esimees Tõnu Veldre, kelle sõnul on Martinson seltsi aktiivse liikmena kogunud Saaremaa raskejõustiku ajalugu ning tema järelevalve all on ka Sääre ajalootuba.

Kaitseliidu Saaremaa maleva noorteinstruktor Ingrid Paiste esitas tunnustuse saamiseks Leevi Naageli ja Aire Pahapilli. Naagel on Kaitseliidus olnud aktiivne noortejuht, korraldanud Kärla valla ja Saare maakonna kodutütarde ja noorte kotkaste üritusi.

Tänu Naagelile on Saaremaa kodutütred edukad olnud vabatahtlike võistlustel. “Ta on alati abivalmis ning tuleb appi ka teiste rühmade juhendajatele,” mainis Paiste oma kaaskirjas.

Aire Pahapill, kes praegu tegutseb aktiivselt Naiskodukaitse Saaremaa ringkonnas (on ringkonna juhatuse liige ning koordineerib toitlustusrühma,) on juhtinud Mustjala, Võhma ja Kuressaare kodutütarde rühmade tööd, ta on olnud kodutütarde Saaremaa ringkonnavanem. Paiste hinnangul on Pahapill asendamatu abiline laagrites ja suurüritustel ning leiab alati aega teiste abistamiseks.

EELK Kuressaare Laurentiu-se koguduse õpetaja Anti Toplaan esitas aasta vabatahtliku tiitlile Virge Nemvaltsi, kes on vaimupuudega noori inimesi koondava heategevusliku organisatsiooni Usk ja Valgus osakonna asutaja ning juht. “Ta on arstina ja inimesena suutnud pühenduda sellele tööle südamearmastusega, millest meie maailmas tuntakse suurt puudust,” teab Toplaan.

Kokku esitati üle Eesti vabatahtlike tunnustuse saamiseks 100 inimest, teatas Anna Gramberg. Komisjoni, kes nominendid välja valis, kuulusid vabaühenduste, avaliku sektori, meedia ja ettevõtete esindajad.

Print Friendly, PDF & Email