Kena aeg voastas käe (2)

Mineva nädali lõppus peeti Tornimäel maha esimesed erinevad muusikad tegevate noordeansamblite päevad. Koostöös Muhu ja Pöide noordekeskustega võttis sõukse asja ette Tornimäe rahvamaja.

Muhu MintTaara astus koa ületsi. Ma oma muljetest kirjutasi ardikli lehte. Kirjutasi sellest koa, et vanamad inimesed kartsid enne pidu korrarikkumisi ja noori mõne kohja pialt es tahetud igaks juhuks sõnna lubadagid. Aga kartused ollid ilma asjata. Igavene uhke pidu sai maha peetud.

Easte turvatud ja päris kulduurselt. Keegid lukes aga mo kirjatükist välja ja reakis raadiu sihes, et pidupaiga ümbruse rahvas kaibas oma rahu rikkumise pärast. Ma lassi siis oma loo massina sihest paberi piale ja akkasi inimeste käest uurima – ehk tõeste soab valesti mõista. Kõik said nõnna aru, nagu ma isegid. Kahutükk, et sedasi juhtus..

Laste päkapikurongikäik Liiva küla vahel laternate, pikapäkumütside ja lauludega toimus ja poe ees nüüd igavene uhke jõulutuledega puu särab jälle. Kena aeg voastas. Lund küll põle, muudkut saab ja saab seda va vihma. Keegid arvas jälle, et piab selle Noa laeva ikka igaks juhuks valmis ehitama.

Eele peeti Hellemaa külakeskuses maha Muhu murdepäe. Aga ju te kuskilt lukete ja kuulete, tulli sest midagid kasulikku koa.

Mineva nädali ma kuulutasi, et Muhu jõululaet toimub reede, 8. detsembril. No tegelikult selgus kalenrid uurides, et 8. detsember oo laupane päe. Nõnna et laupa, 8. detsembril algusega kellu 9 tulge Muhu spordihalli Jõululaadale! Kellu 11 ja 12 akkab keegid esinema. Kaubapakkujad soavad ennastid veel üles anda.

Muhu koolilaste neljas jõululaet tuleb 14. detsembril koolimajas kellu 10 – 14. Sõnna võivad uudistama minna piale õpilaste endi kõik teesed inimesedkid.

Muhu lasteaed annab teada, et 18. detsembri päeva kellu 11 peetse lasteaa soalis maha koduste laste jõulupidu.

Ma lubasi sellekorra sellevoastasest jõulumaast reakida. Koguvas Vanatoa turismitalus 22. ja 23. detsembril Muhu Muuseumi korraldatud jõulumaad aitavad läbi viia tublid abilised. Esimese päeva etendused toimuvad kellu 12 ja 13.30, töötoad oo kogu see aeg avatud, mine kus tahes kuni kellu kolmeni päeva.

Teese päeva etenduste aad oo 15 ja 16.30 ja töötubades soab toimeta kellu kuieni õhta. Sisse juhatavad muuseumi töötajad ja Lumivalgeke. Etendus oo “Pipi läheb kooli”, mise mängvad maha muuseumi ja noordekeskuse ühise näiteringi noored. Pipi lood oo muide Muhu oludesse natusse kohandatud.

Seitsme pöialpoisi töötubades mängvad ja tantsivad külalistega muuseumirahvas ja tansiansambel Ätses. Pidade põhkuskid möllata soama. Piiri rahvamaja ja segarahvatansirühm aitavad kaunista piparkoeka ja aitavad maiusta koa. Meesansambli rahvas aitab õnne valada, õnne loosida ja pakutse miskit jõuluvõlujooki.

Lasteaid avab jõuluvana postikonturi, kus peale kirjutamise jõuluvanale elista soab. Päris multivilmi aitab tiha noordekeskuse rahvas. Ja karaoketuba Koguva küla meeste ja Männiku käsitöötoa inimestega annab võemaluse seltsis või üksiti laalda laula talvest ja jõuludest ja… Pange siis vaim minemiseks valmis!

Kessiku, 12. detsembril külastavad Muhu Muuseumi Orissaare pikapäevakooli lapsed, kis tulavad sõnna jõulukombid õppema, jõulukaunistusi meisterdama ja vana moodi nukusid tegema.

Otsi kohta kus sa saad ja mine ise sisse. Et Muhus oo ikka endiselt võimalik koa vaba aega kulduurselt veeta ja misestkid osa võtta. Viel param – tee ise koa midagid ja kutsu sõbrad seltsi!

Seni mõtelge, kis võiks Muhu valla raditsioonilisi voastaauhindade piale kandideerida. Ja pange II Muhumaa küladevahelise mälumängiturniiri jaoks võistkonnad kokku. See tulle 14. detsembril Hellamaal. Spordiselts Muhu korraldab.

Olge munuksed!

Print Friendly, PDF & Email