Uus ettevõtjate ühendus soovib liituda Saare Tootjate Liiduga (5)

Uus ettevõtjate ühendus soovib liituda Saare Tootjate Liiduga

 

Saaremaa Ettevõtjate Liidu moodustamise töögrupp kutsub varjusurmas olevat Saare Tootjate Liitu reorganiseeruma ja ühinema uue liidu loomisprotsessiga.

Oma Saarele saadetud pressiteates teatas Saaremaa Ettevõtjate Liidu (SEL) moodustamise töögrupp, et ühinemisettepanek seni Saare Tootjate Liidus osalenud ettevõtjatele tehakse arvestades aktiivsete ettevõtjate piiratud hulka maakonnas.

SEL töögrupi liige, AS Saarte Liinid juhatuse liige Villu Vatsfeld ütles Oma Saarele, et jälgides nõrka tagasisidet töögrupi initsiatiivile tuleb tõdeda, et neid, kes ühist organisatsiooni soovivad on päris palju, kuid ise asutada ei soovi keegi midagi.

“Pigem tahetakse, et “keegi” teeks liidu ära ja küll siis hiljem kaalutakse, kas liituda või mitte,” tõdes Villu Vatsfeld. “Selles valguses meeldiks mulle väga, kui maakonna ettevõtjate ühenduse arendamisel saaks ära kasutada Saare Tootjate Liidu koostöökogemuse ja organisatsiooni ning selle senised liikmed jätkavad koos uutega Saaremaa Ettevõtjate Liidu egiidi all,” lisas ta.

Neile ettevõtjatele, kes kardavad, et senise Saare Tootjate Liidu kaasamine toob uude ühendusse kaasa mingi “kitsa ringi” huvid, lausus Vatsfeld, et selline vabandus koostöö vältimiseks on väga laisa lähenemise tunnus. “Seni tehtud tööd tasub hinnata ausalt ja uuele arenguetapile peab kaasa võtma kõik väärtuslikud kogemused,” märkis ta.

Vatsfeld leidis, et uue sisu, nime ja imagoga Saaremaa Ettevõtjate Liit saab olema eelkõige ühenduse enda aktiivsete liikmete nägu ja hakkab esindama võimalikult laia ringi Saare maakonna ettevõtlike inimeste huvisid. Liidu kõik liikmed on võrdsed ja koosolekul on kõigil üks hääl, sõltumata sellest, kas ollakse füüsilisest isikust ettevõtja või aktsiaseltsi juhatuse esimees, selgitas ta.

Saare Tootjate Liidu juhatuse liige Aivar Aru ütles Oma Saarele, et tootjate liit arutab uue ühenduse ettepanekut 7. detsembril. Seda, kas 17-aastase ajalooga ja 32 liikmega Saare Tootjate Liit on valmis oma nimest loobuma ja sulanduma uude organisatsiooni, otsustab tootjate liidu üldkogu.

Peale Prits Libliku lahkumist tootjate liidu juhi kohalt on organisatsioonil tekkinud Aru sõnul mõttepaus ja oma koha otsimise aeg. “Kui nüüd tuli päevakorda uue ühenduse moodustamine, siis mina näen, et see on väga teretulnud asi,” rääkis Aru, kelle sõnul on positiivne ka asjaolu, et uus ühendus on kaasanud oma tegevusse haridusasutused.

“Kui me vaatame maakonnas tööjõu probleeme, siis on koostöö haridusasutustega täna möödapääsmatu. Ühes organisatsioonis on neid probleeme tunduvalt lihtsam lahendada,” rääkis Aru.

Möödunud aasta lõpuni Saare Tootjate Liitu juhtinud Prits Liblik tunnustas tootjate liidu reorganiseerimise mõtet. “Täna on olukord muutunud ja selle organisatsiooni struktuur ja tegevus peaks rajanema natuke laiemal aluspõhjal, sinna tuleks kaasata kultuur ja haridus, et näha Saaremaad rohkem tervikuna,” lausus Liblik Oma Saarele. “Tookord oli ta puhtalt turumajandusorganisatsioon, mis tegeles majandusküsimustega, aeg ja olukord oli siis teine,” lisas ta.

Saaremaa Ettevõtjate Liidu moodustamise töögrupp andis pressiteates teada, et esialgsed ühinemissoovid Saaremaa Ettevõtjate Liiduga ning ka muu tagasiside, mis on seotud ettevõtjate koostööga Saare maakonnas, on endiselt oodatud e-posti aadressil: uusliit@saaremaa.ee .

Print Friendly, PDF & Email