Sõmera hooldekodu kliendid õmblevad pealinna vahvlivabrikule mandlikotte

Sõmera hooldekodu kliendid õmblevad pealinna vahvlivabrikule mandlikotte

 

Sõmera hooldekodu päevakeskuse õmblusrühmas valmivad takusest kangast väikesed kotikesed Jõulupärlite nimel all müüdavate Vahvlivabrik OÜ glasuuritud mandlite tarbeks. Vastutasuks toetab pealinna ettevõtte hooldekodu kliente.

Sõmera hooldekodu päevakeskuse juhataja Milvi Kundratsi sõnul alustasid viis õmblusrühma liiget kotikeste tegemist juba augustis. Praegu jätkab tööd neist üks. Ülesandeks on ristkülikukujulise koti kaks külge kokku õmmelda.

Kundratsi hinnangul on suur asi, et üks firma annab hooldekodu klientidele võimaluse mingit tööd teha. “Sobiva töö leidmine on üldiselt keeruline,” märkis juhataja, kelle sõnul on iga klient oluline, mistõttu on väärtus seegi, kui tööd saab neist kasvõi ainult üks.

Kotivalmistajale maksab firma töö eest sümboolse rahalise tasu. Kundratsi andmetel on tänaseks meisterdatud mõnituhat kotikest.

Vahvlivabrik OÜ tegevjuhi Kaido Kundratsi sõnul on nad oma tooteid andes hooldekodu toetanud varemgi, kuid teenust pakuvad sealsed kliendid neile esmakordselt.

Tegemist on prooviprojektiga nii toote kui pakendivalmistamise koha pealt. “Kui läheb hästi ja sellist kaupa ostetakse, see võetakse omaks, siis ehk järgmisel aastal võtame juba suuremalt ette,” rääkis Kundrats
Kuigi kottide õmblemine lõpeb (selleks korraks) detsembris, jätkab Vahvlivabrik toetamist. Nagu varasematelgi aastatel annavad nad suvel toimuva viie hooldekodu spartakiaadi auhindadeks firma maiustusi. Ka jõuludeks on pakid juba Sõmerale saadetud.

Sõmera hooldekodu juhataja Arno Vinni hinnangul on selline koostöö tore. Lisaks kiidab ta ka päevakeskust, kus leiab tegevust sadakond inimest, põhiliselt oma asutuse kliendid, kuid tulijaid olla mujaltki.

Print Friendly, PDF & Email