SOL kutsub kokku jäätmespetsialistide kogu

Eilsel Saaremaa Omavalitsuste Liidu (SOL) juhatuse koosolekul kujunesid peaküsimuseks jäätmeprobleemid maakonnas. SOLi juhatuse esimehe Raimu Aardami sõnul otsustati kokku kutsuda jäätmespetsialistide kogu, et kujundada välja ühtsed jäätmekäitluse seisukohad.

“Kuna praeguseks puudub maakonnas ühtne jäätmekäitluse hääletoru ning välja ei ole kujundatud ühtseid seisukohti, tuleb ühe laua taha kutsuda pädevad organisatsioonid ja spetsialistid, nii Maasi Jäätmejaamast, Kuressaare Prügilast, keskkonnateenistusest kui ka omavalitsustest,” sõnas Aardam, kelle sõnul ei saa ega tohi tekkida olukorda, kus on olemas erinevad arvamused prügikonteinerite värvide ja sorteeritavate jäätmete suhtes.

Aardami sõnul on SOL-i juhatus seisukohal, et kõik omavalitsused, kelle vastutada on pandud kohalikud jäätmeprobleemid, mõistaksid asju üheselt. “Meil ei ole mõtet siin mingit oma sammu käia, vaid peame vaatama, mida tehakse ka mujal,” nentis SOL-i juht.

Tema sõnul oleks ju tobe, kui mandrilt tulnud inimene, kes on harjunud näiteks kollasesse konteinerisse ühte sorti prügi panema, peab seda Saaremaal uuesti sorteerima hakkama, kuna meil siin käivad asjad omamoodi.

Print Friendly, PDF & Email