Prantslased käisid Kuressaares sõpruslinna otsimas

Eile käisid Kuressaarega tutvumas ja lähemate kontaktide loomise võimalusi uurimas Urve Landers ja Frederic Guiraud Prantsusmaal Toulous’i lähedal asuvast väikesest Caunes-Minervois linnast.

Kuressaare linnavolikogu liige, ajaloolane Bruno Pao ütles Oma Saarele, et sellest linnast on pärit Kuressaare raekoja projekteerinud Magnus Gabriel De la Gardie. Külalistele Kuressaare vaatamis- ja kultuuriväärsusi näidanud Pao kommenteeris, et prantslased on huvitatud ühest väikesest mereäärsest sõpruslinnast ja kultuurivahetusest.

Eesti juurtega Urve Landers sõnas, et nad tulid Kuressaarde linnaga tutvuma ja kontakte looma ning volitused oma linna esindamiseks on neil olemas.

Teisipäeval otsustas Kuressaare linnavalitsus ära öelda pakkumisest saada Lõuna-Iisraelis Punase mere kaldal asuva Eilati sõpruslinnaks, kuna kauge Iisraeli linnaga sõpruse pidamine võivat minna kulukaks.

Tänaseks on Kuressaare sõprus- ja koostöölepingu sõlminud kaheksa linnaga: Tammisaari, Mariehamn, Vammala ja Turu Soomes, Rönne Taanis, Skövde Rootsis, Kuurne Belgias ja Talsi Lätis.

Print Friendly, PDF & Email