Rootsi firma andis Kuressaare muusikakoolile üle uhiuued pillid

Rootsi firma andis Kuressaare muusikakoolile üle uhiuued pillid

 

Rootsi firma Hammarproducter AB esindaja Lars Hammar andis neljapäeval üle Kuressaare muusikakoolile annetatud üksteist eelkõige noorematele õpilastele mõeldud uut pilli.

Kuressaare muusikakooli direktor Tarmo Berens ütles kingitust vastu võttes, et nende pillidega võivad väiksemad lapsed edukalt improviseerida. Instrumente nimetatakse orffi pillideks kuulsa saksa helilooja ja pedagoogi Carl Orffi järgi, kes mõtles välja selle, kuidas kõige paremini muusikat väikestele lastele lähedaseks muuta.

Nüüd on Kuressaare muusikakoolil olemas terve komplekt orffi pille – 11 instrumenti, millega on haaratud terve diapasoon bassist sopranini, nende hulgas selline pill, mida nimetatakse metallofoniks, ja pill, mis kõlab nagu kellamäng. Berens lausus, et need pillid kõlavad ikka kenasti, isegi kui midagi valesti läheb. Suuremad lapsed aga võivad mängida neil pillidel meloodiaid.

Rootsi firmaga Hammarproducter AB koostööd tegeva firma Arandix OÜ esindaja Jaanis Sarapuu sõnul sai juba oktoobrikuus otsustatud, et firma Hammarproducter AB selleaastane annetus läheb muusikakoolile. Tarmo Berens kommenteeris, et kui muusikakool sai juhiseid, missugune ja mis suunitlusega peaks kingitus olema, siis otsustatigi ksülofonide kasuks, sest parasjagu oli selline komplekt müügil.

Lars Hammari sõnul on ta tundnud ennast Eestis alati teretulnuna ja kaua aega mõelnud, kuidas tänada eestlasi selle eest. Võimalusi uurides leidis ta väga hea lahenduse annetada midagi lastele. Tarmo Berensile suurt sümboolset tšekki 40 000 krooni peale ulatades avaldas Hammar lootust, et pillid teevad lastele rõõmu aastaid. “Midagi tuleviku jaoks,” ütles ta.

Firmast Concerto Grosso tellitud pillid saabusid Kuressaarde tegelikult juba kaks nädalat tagasi.

Print Friendly, PDF & Email