Mustjala naisrühm sai 35-aastaseks

Mustjala naisrühm sai 35-aastaseks

 

Reede õhtul peeti Mustjala rahvamajas koos kadritralliga naisrühma 35. sünnipäeva.

Pidu algas õnnitlustega vallavanem Kalle Kolterilt. Rahvamaja endise juhatajana hindas ta kiitvalt naisrühma toimetusi viimase 10 aasta jooksul.
Järgmisena said sõna naisrühma juhendajad. Rühma kokkukutsuja ja esimene juhendaja Tiiu Raa rääkis naisrühma algusaastatest, meenutades neid ammuseid aegu koos endiste tantsijatega.

Rühmas tantsis esialgu 12 naist. Pärast Tiiut juhendas naisrühma aastakese Sirje Pere, kes ise samal ajal ka rühmas tantsis. Seejärel juhendas rühma aastaid Virge Varilepp.

Kahjuks ei saanud ta ise peole tulla, kuid tema tervitussõnad jõudsid kenasti kohale. Pärast Virget hakkas naisrühma juhendama Helje Raaper. Tema tantsitab naisi ka praegu. Nende paljude aastate jooksul on esinetud nii maakondlikel kui ka vabariiklikel tantsupidudel. Osa naisrühma liikmeist on meie hulgast jäädavalt lahkunud, nende mälestuseks süütasime küünla.
Oma õnnitlused andsid naisrühmale üle Mustjala segakoor ja tantsurühm Mustjala Memmed. Siis jõudis õnnitlemise kord tantsubändi kätte. Tantsuks mängis kogu õhtu meie oma Collection. Kui bänd puhkas, esines külalistele praegune naisrühm. Kord kaunites rahvariietes, siis kadrikostüümides. Ka endised naisrühma liikmed ei jäänud pealtvaatajateks, vaid liitusid üsna ruttu praeguste tantsijatega.

Kuna sünnipäeva peeti koos kadritralliga, ei puudunud peolt ka kadrid. Koos sai mängitud, tantsitud ja osaletud teatevõistlustel. Kes endale kodust kadrikostüümi ei leidnud, sai selle rahvamajast. Kostüüme oli palju ja vahvaid. Rahva hulgast valisime välja auväärt žürii, kes omakorda valis kauneimad kadrid.

Nagu sünnipäeval ikka, ei puudunud ka sünnipäevatort, mida jagasid oma külalistele kadrideks maskeeritud naisrühma tantsijad.

Reine Vinter

Print Friendly, PDF & Email