Lugeja kiri

Miks ei võiks Kuressaare hoopis sellist turismiteenust pakkuda, et Kudjape kalmistul märgistatakse ära ajalooliste isikute hauad, saab laenutada kuularid ja enamlevinud keeltes saad teada, mida antud isik on korda saatnud? Usun, et selline teenus meeldiks mitte ainult turistidele, vaid ka kohalikele. Kas midagi sellist on plaanis olnud ja kas see oleks üldse teostatav?

Vastab Kuressaare linna turismi peaspetsialist, turismiinfokeskuse juhataja Karmen Paju:

Tänapäeva infotehnoloogiliste lahenduste juures on kõik võimalik. Täna pakub ligilähedast teenust Regio T-number mobiilgiid. T-number on Eestis töötav võimalus mobiiltelefonilt helistades kuulata huviväärsuste tutvustusi. T-numbri kasutamiseks tuleb valida 17 120 ja selle järel neljakohaline objekti kood (näiteks 17 120 0730 on Kudjape kalmistu).

Vastuseks kuulete umbes ühe minuti pikkust kirjeldust valitud objekti kohta. Kui kaarti ei ole käepärast, siis on võimalik saata sõnum lühinumbril 17 120 ja mobiilide asukohamääramine annab lähimate objektide koodid.

EMT WAP-lehel valikus Lähim teenus on samuti T-numbri huviväärsused koos nende telefoninumbritega loetletud.

T-numbri abil on võimalik kuulata üle 1000 huviväärsuse tutvustuse kogu Eestis ja seda nii eesti kui ka inglise keeles. Teenust saab kuulata nii EMT, Tele2 kui ka Elisa võrgus, ühe tutvustuse hind on 7 krooni. SMS päringud maksavad 3 krooni.

Kindlasti on eeltoodud teenust võimalik edasi arendada, seega on kõik suurepärased ideed teretulnud.

Print Friendly, PDF & Email