Ruhnu selts tahab kõikidele saareelanikele vesti

Ruhnu selts tahab kõikidele saareelanikele vesti

 

Ruhnlased tahavad tulevaks suveks valmis saada triibulised vestid, mis võiksid kujuneda samasuguseks sümboliks kui Kihnu kört naabersaarel.
Esmaspäeval koos istunud Ruhnu kultuuri- ja haridusselts otsustas käima lükata projekti “Ruhnlased ajaloolistesse vestidesse”. Seltsi juhatuse esimehe Ariina Kollomi kinnitusel on tegemist ammuse ideega, mille tõi taas päevakorda Kaarel Lauk.

Seltsi liikme Kaarel Laugu sõnul on vestiplaan seotud tuleval suvel taaselustatavate Kihnu–Ruhnu mängudega. “Kihnlastel on oma kört, mida naised kannavad kõikjal, olgu või jalas botased ja seljas T-särk, kört on ikka,” selgitas Lauk, kelle arvates ei tohi ruhnlased ju naabritele riietuselt alla jääda.

Kuna Laugu hinnangul on ajalooline Ruhnu kultuur tänaseks hääbunud, siis on traditsioonilise saare rahvarõiva elemendi vesti taas au sisse tõstmine võimalus luua side vana kultuuriga. “Oleme immigrantide kogukond, vesti kandmine on üks võimalus tunda end ruhnlastena,” märkis Lauk ning selgitas, et triibulist vesti saab kombineerida kõikvõimalike riietega. “Seda saab kanda ülikonna, teksade, kas või palja ülakehaga,” leidis idee taaselustaja.

Ariina Kollomi sõnul on mandrilt juba leitud inimene, kes on nõus kõikidele ruhnlastele vestid kuduma. “Kohapeal ehk mõni küll oskaks, aga omadel pole aega,” ütles Kollom. Tema kirjeldusel on meeste vesti triibud tumesinised ja valged, naistel ergemat värvi. Et elanikele vestide soetamine liiga kulukaks ei läheks, taotletakse raha ka erinevatest fondidest.
Alustas Ruhnu raadio

Ruhnu veebipäevikus (ruhnlane.blogspot.com) on eilsest alates võimalik kuulata nö raadiot. Nimelt on päevikutegijad otsustanud lisaks kirjalikule tekstile jäädvustada internetiküljel Ruhnu elu-olu ka suuliste panuste näol.
Kaarel Laugu sõnul mingit kindlat programmi plaanis ei ole. “Kui tuju tuleb, tahtmine on ja süda ütleb, et nüüd peab midagi lindistama, siis teeme,” kirjeldas Lauk saare raadio tööd.

Tegijateks on Laugu sõnul kogu veebipäeviku toimetus, oodatud on ka kaastööd.

Print Friendly, PDF & Email