Kuressaare linn tahab valida aasta politseitöötaja

Kuressaare linn plaanib kehtestada “Aasta politseitöötaja statuudi”, teatas Kuressaare linnapea Urve Tiidus Pärnu abilinnapeale saadetud kirjas.

Urves Tiidus märkis, et aasta politseitöötaja nominendi määramisel peaksid saama kaasa rääkida nii politsei, avalikkus kui ka omavalitsuse töötajad ning nimetuse saaja pälviks tunnustuse iga-aastasel linnapea vastuvõtul.

Linnapea mainis muuhulgas, et linn saaks aidata politseid vajadusel munitsipaalkorteritega, kuid selletaolist abi pole Kuressaare politseijaoskond seni vajanud.

Novembri algul saatis Pärnu abilinnapea Simmo Saar paarikümnele Eesti linnale küsimused omavalitsuste rollist korrakaitse tagamisel.

Pärnakad tundsid näiteks huvi, kas Kuressaares on välja töötatud motivatsioonisüsteem või soodustused uute politseinike värbamiseks ja milline on Kuressaare poolne politseinike premeerimissüsteem.

Oma vastuskirjas tõdes Urve Tiidus, et linnal puudub motivatsioonisüsteem uute politseinike värbamiseks, sest iga organisatsioon peab töötajate värbamisega ise hakkama saama.

Print Friendly, PDF & Email