KIK ei pea võimalikuks toetada kütusetankla ehitamist Leisi vallas

Kütusetankla rajamisel keskkonnainvesteeringute keskuse abile lootnud Leisi vald peab pettuma, sest KIK tanklate ehitamist ei toeta.

KIK-i keskkonnaprogrammi juht Heiko Põdersalu ütles Oma Saarele, et KIK-il puudub võimalus toetada kütusetanklate ehitamist. “Saame rahastada vaid keskkonnaministri määrusega etteantud tegevusi ja tankla ehitamist ma nende hulgas ei näe,” ütles Põdersalu, kelle sõnul pole KIK kunagi ühegi kütusetankla ehitamist toetanud.

KIK-i kaasamise kütusetankla keskkonnanõuete täitmisest tulenevate kulude katmiseks pakkus kevadel välja Saare maavanem Toomas Kasemaa maavalitsusse külaskäigul Leisi valda. Toetuse taotlemise eesmärgiks oli eelkõige kütusefirmades huvi tekitamine tankla rajamise vastu.

Enam kui aasta aega kütusetankla ehitamiseks partnerit otsinud Leisi vallavalitsus kuulutab lähiajal välja avaliku konkursi Leisi alevikku Kaarli kinnistule kütusetankla ehitamiseks 25-aastase hoonestusõigusega ja aastatasuga vähemalt 1000 krooni.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ütles Oma Saarele, et praegu pole teada ühtegi otsest huvilist kes tahaks tanklat ehitada. “Pärast tankla detailplaneeringu valmimist pöördume veel KIK-i poole, aga toetuse saamine on väga küsitav, sest KIK-l pole ühtki vastavat meedet,” tõdes Mõtlep.

Print Friendly, PDF & Email