Juhtkiri: Ruhnu fenomen (2)

Juhtkiri: Ruhnu fenomen

 

Ruhnu näol on tegemist elujõulise väikesaarega, mille viimased uudised võiksid kadedaks teha iga valla – Eestis ainulaadne tuulepark, kvaliteetsem lennuväli, moodne jäätmejaam, uus saekaater, keraamikaahi jne. Lisaks kolmekeelsele kodulehele on vallal veel ka veebipäevik ja -raadio.

Kust tulevad rahalised ressursid? Keskkonnainvesteeringute keskuselt, Eesti Kultuurkapitalilt, erasektorist – kui nimetada vaid mõnda. Ruhnu oma eripäraga ning sooviga ajaga kaasas käia meelitab rahakotte paotama.

Olulisim resurss Ruhnus on aga inimesed. Tänased ruhnlased ei ole põlvest põlve siin elanud – kui rootsi kogukond 1944. aastal saarelt lahkus, jäi paika vaid kaks peret, ning tänaseks on elanikkond mitu korda vahetunud. Niisiis puudub saareelanikel küll põliste ruhnlaste veri soontes, kuid see-eest on nad hingega seda enam asja juures – need on innovaatiliste ideedega inimesed, kes valinud väikesaarel elamise teatud missioonitundega, et seal elu edasi viia.

Rõõmustav fakt on ka see, et ligi kolmandik Ruhnu saare elanikest on lapsed. Kas nende või tulevaste sisserändajate käes on saare tulevik, seda näitab aeg.

Print Friendly, PDF & Email