Eesti Kontsert esitles suurejooneliselt Saaremaa ooperipäevade programmi (1)

Eesti Kontsert esitles suurejooneliselt Saaremaa ooperipäevade programmi

 

Eile tutvustas Eesti Kontsert eesotsas direktor Aivar Mäega spetsiaalselt Saaremaa ooperipäevade jaoks korraldatud pressipäeval Arensburgi restoranis ooperipäevade põhilist toimumispaika, programmi, esinejaid ja koostööpartnereid.

Aivar Mäe sõnul on Kuressaare linnapea Urve Tiidus süüdi selles, et Eesti Kontsert hakkab korraldama Saaremaal ooperipäevi. Urve Tiidus omakorda veeretas palli Ludmilla Toonile, öeldes nõnda: “Peaksime lugupidamisavaldusena meenutama Ludmilla Tooni, kes selle hullu idee peale tuli.”

Ettepanek, mille linnapea tegi Eesti Kontserdile viie kuu eest, ei olnud Aivar Mäe sõnade järgi neile uudis, küll aga sõnas ta muiates: “Ise ei söandanud me ettepanekut teha. Sest me oleme nii tagasihoidlikud.”

Festival ise on planeeritud viieks aastaks. Aivar Mäe ei olnud just ülearu optimistlik esimese aasta suhtes. Aga kuna “tibusid loetakse kolmandal aastal”, siis annab see vanale üritusele uues kuues natuke hingamisruumi. Aivar Mäe sõnutsi, et üritus ikka jätkuks ka siis, kui ülemused on vahetunud – selleks kirjutasid Arensburgis neljapoolsele lepingule alla Saare maavanem Toomas Kasemaa, Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Eesti Kontserdi direktor Aivar Mäe ja Saaremaa omavalitsuste liidu esimees Raimu Aardam.

Festivali programmist rääkis Saaremaa ooperipäevade kunstiline juht Aarne Mikk. Esimene idee seoses ooperipäevadega oli, et see peaks hõlmama eelkõige saarlasi, nii esinejate kui kuulajate-vaatajate mõttes. Saarlastest on üritusega seotud ooperisolistid Ain Anger, Andres Köster ja Aare Saal.

Koostöös Kuressaare Linnateatriga on kavas lavale tuua projekt “Patseba Saaremaal”, kus teeb oma ooperilavastajadebüüdi Garmen Tabor.

Külalisesinejaks on seekord Euroopa turneele tulnud Broadway Black American Opera lavastus Gershwini “Porgy and Bess”. Gershwini pärijad on mingi kavalusega sisse seadnud nõude, et lavastuses peavad mängima ainult mustanahalised.

Aarne Mikk arvas, et kui Kuressaarde tuleb korraga kuuskümmend mustanahalist, siis see tekitab melu. Selle eest, et neid vaadata-kuulata, tuleb aga ka maksta. “Mustemate inimeste vaatamiseks tuleb pisut rohkem raha välja käia,” ütles Pärnu kontserdimaja direktor Marika Pärk, kellel on Aivar Mäe sõnul Eestis kõige suuremad kogemused ooperipäevade korraldamise osas ja kes juhib kogu Saaremaa ooperipäevadega seotud korraldust.

Alates 18. veebruarist on ooperipäevade piletid müügil nii Piletimaailmas, Piletilevis kui ka hotellis Arensburg. Viimases suisa 24 tundi ööpäevas.

Print Friendly, PDF & Email