Ameeriklased toovad hiinlased Saaremaale inglise keelt õppima

Ameeriklased toovad hiinlased Saaremaale inglise keelt õppima

 

Detsembri alguses saabub Saaremaale seitse hiina noort, et tudeerida ameeriklastest õpetajate käe all inglise keelt ning tutvuda siinse kultuuriga. Plaanide kohaselt elavad kolm noormeest ja neli tütarlast kolm kuud ühes Kuressaare kesklinnahotellis, õpivad Barbara Burrowsi ja Alex Khieninsoni käe all intensiivselt ameerika inglise keelt, õpivad tundma eesti kultuuri, Saaremaad, siinseid inimesi ning harrastavad näiteks kunsti ja kehalist tegevust.

Mõned õpilased ei ole kunagi näinud lund, mistõttu loodavad pedagoogid ilmataadi heldusele, et viia hiina noored uisutama ja suusatama-kelgutama. Oluliseks peavad mõlemad õpetajad ka kontakti kohalike noortega. Kõne all on võimalus majutada noored nädalaks peredesse, kus kasvab samaealisi lapsi.

Möödunud aastal Saaremaale kolinud ning Kuressaares oma keelekooli New York Institute asutanud Burrows ja Khieninson said mõtte tuua saarele keskkooliealiste hiina õpilaste gruppe läinud suvel, kui nad mõlemad ise Shanghais külalisõpetajad olid.

“Meie poole pöördus Taani ettevõte, mis valmistab Hiina õpilasi ette sisseastumiseks Euroopa erakoolidesse,” selgitas Khieninson. Kuna kultuurierinevused Hiina ja Euroopa vahel on suured, siis olevat selline mõnekuuline keeleprogramm justkui vaheetapp, mis valmistab noori ette pikemalt mõnes koolis õppima asumiseks.

Pärast läbirääkimisi jõuti kokkuleppele, et esialgu võetakse prooviks vastu seitsmeliikmeline grupp. “Taani firma tahtsid saata kohe viiskümmend õpilast,” ütles Khieninson. “Otsustasime esialgu proovida vähematega, kuigi see on väga hirmutav, sest oleme siin külalised ja nüüd on meil omakorda külalised,” avaldas mees mõningaid kõhklusi, kuid mõlemad õpetajad kinnitasid, et hiina õpilased on suurepärased õppurid. “Nad lausa janunevad teadmiste järele,” märkis Burrows. “Haridus on neile silmnähtavalt oluline.”

Ameeriklaste sõnul olid nende suvised õpilased vaimustuses fotodelt nähtud inimtühjadest tänavatest ja randadest. “Hiinas on ju igal pool inimesed ja autod,” põhjendas Burrows. Kuna õpilaste jaoks on tegemist ülisuurte kultuurierinevustega, kardavad õpetajad tekkida võivat koduigatsust.

Kui esimese grupiga kõik sujub, võib sellest alguse saada pikaajaline koostöö tolle Taani ettevõttega, sõnas Khieninson. Burrows kinnitas, et New York Institute jätkab siiski ka senist tööd – eratunnid, rühmatunnid, keeleõpe ettevõtetele.

Print Friendly, PDF & Email