Politsei on huvitatud kesklinna videovalvesüsteemi käivitamisest

Kuressaare politseijaoskond saatis linnavalitsusele kirja, milles väljendatakse soovi, et linnavalitsus leiaks võimalused ja vahendid, kuidas eeloleval aastal Kuressaare kesklinna kavandatud videovalvesüsteemi projekt ilmtingimata käivitada. Kiri on tõenäoliselt ajendatud linnavalitsuse hiljutisest teatest lükata nimetatud projekt määramata ajaks edasi.

Kuressaare politseijaoskonna komissar Aare Allik ütles Oma Saarele, et politsei on videovalvesüsteemi paigaldamisest Kuressaare kesklinna igati huvitatud. “Korralik videovalvesüsteem aitaks oluliselt vähendada õigusrikkumiste arvu ning tõsta turvalisust meie linnas,” märkis Allik.

Tema sõnul võiks, juhul kui linnal pole hetkel kogu süsteemi paigaldamiseks piisavalt vahendeid, projekti käivitada etapiviisiliselt. “Oluline on, et see käivitamine venima ei kipuks või hoopiski unarusse ei jääks,” ütles politseijaoskonna komissar.

“Praktika on näidanud, et linnas juba olemasolevatest kaameratest – tõsi küll, need kuuluvad erasektorile – on olnud suurt abi,” jätkas Allik. “Kui ikka õigusrikkumine on toime pandud turvakaamera vaatevälja jääval alal, siis on politsei süüdlastele kiiresti ka jälile saanud, sest kaamera jäädvustab ju pildi 24 tundi ööpäevas.”

Juba 2006. aasta lõpus tegi Kuressaare politseijaoskond linnavalitsusele ettepaneku paigaldada kesklinna piirkonda 18 turvakaamerat. Politsei hinnangul tuleks turvakaamerad paigaldada näiteks linnavalitsuse Tallinna tänava poolsesse külge, turu väravate lähedale, Laurentiuse kiriku vastas asuvale hoonele Torni tänaval, Holostovi kompleksi keskväljaku poolsele küljele ja raekoja Raekoja tänava poolsesse külge. Kultuurikeskusele aga tuleks paigaldada koguni neli kaamerat.

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov ütles suvel ajakirjandusele, et linnavalitsus “on käivitanud turvakaameraprojekti, mille tulemusena paigaldatakse linna võtmekohti valvama tosin valvekaamerat”. Koov ütles tookord veel, et kaamerate asukohtade üle tuleks diskuteerida ja et linnavalitsus kavatseb hakata kooskõlastama turvakaamerate paigaldamist ka linnale mittekuuluvate majade omanikega.

Novembri alguses aga teatas Koov, et linnavalitsus on turvakaamerate paigaldamise projekti määramata ajaks edasi lükanud, sest selle maksumus olevat liiga kõrge, ligi viis miljonit krooni.

Teise põhjusena, miks linnavalitsus otsustas turvakaamerate paigaldamise projekti külmutada, tõi abilinnapea asjaolu, et Kuressaare politseijaoskonnas puudub ööpäevaringne valve. “Kui siin kohapeal turvakaamera pilti keegi ei vaata, siis milleks need kaamerad,” ütles abilinnapea Kalle Koov novembri alguses.

Print Friendly, PDF & Email