Purjetajad lõpetasid hooaja

Purjetajad lõpetasid hooaja

 

Saaremaa merispordi selts tõmbas hooajale joone alla, tunnustades pidulikul koosviibimisel läinud aasta parimaid sportlasi, treenereid ja toetajaid. Seltsi kommodoori Margus Hieti (fotol) sõnul on seltsi peamine eesmärk jätkuvalt töö noortega.

Sel aastal võideti Eesti karikavõistluste üldarvestuses klubide seas esikoht. Lisaks tuli erinevates paadiklassides mitmeid individuaalseid medaleid. “Järelkasv on see, kes klubi toidab,” sõnas Hiet, kinnitades, et järgmisel aastal jätkub juba alustatud töö. Plaanis on soetada minimaalselt 6 uut jahti, kogusummas ligi 360 000 krooni. Hieti arvates on lastele purjetamisega tegelemiseks loodud head võimalused.

“Ma arvan, et täna ei ole Saaremaal mingit takistust, et lapsed ei saaks purjetamisega tegeleda. Ta ei ole kallis ala tegelemiseks. Klubi ostab paadid. Laps maksab oma treeningtasu, ainult käi trennis,” kinnitab Hiet, kelle sõnul õpivad lapsed purjetamisega tegeledes ka näiteks ujuma ning soovi korral on võimalik teha endale ka väikelaeva juhi tunnistus.

Peale töö noortega tegeletakse agaralt ka avamerepurjetamisega. Lisaks klubi mitmeetapilisele karikavõitlusele jagatakse erinevatel regattidel välja ka nii maakonna kui ka linna meistritiitlid. Järgmisel aastal on plaanis avamerepurjetamise haaret laiendada, kutsudes ellu regati, mis külastab ka Saaremaa Sadamat.

Print Friendly, PDF & Email