Jazz del Mari kolmekümnes klubiõhtu esitleb Brian Melvinit

Kui eelmise aasta 28. septembril Raivo Tafenau kvartett jazziklubi avas, ei osanud ilmselt ei kuressaarlased ega muidu saarlased oodata-loota, et jazz võib ennast nii kaugel Eestimaa nurgas nõnda mugavalt ja elujõuliselt sisse seada.

Neljapäeval on Kuressaares loodud brändi Jazz del Mar raames kavas projekt “East-West” (Ida-Lääs), mis keskendub uutele võimalustele kombineerida klassikalisi India tablarütme moodsamate india- ja jazzimeloodiatega. Peaesineja on ameeriklane Brian Melvin, kaastegevad eesti muusikud Mart Soo, Arno Kalbus, Mart Salmela.

San Franciscost pärit löökpillimängija Brian Melvinita ei kujuta Eesti džässielu juba aastaid enam ette, arvab muusikaajakirjanik Ivo Heinloo (Postimees, 27.01.2007). Brianit köidavad peale idamaiste löökpillide ka orientaalsed võitluskunstid.

Küllap ei ole juhus, et Brian mängib üht maailma kõige tundlikumat löökpillitablat. “Mind huvitavad liigutused ja rütmid, taiji juures selle uskumatult aeglane tempo, aga näiteks jooga puhul hingamise kunst. Ka muusikas on õige hingamine oluline,” on Brian Melvin öelnud.

Esimest korda oli Melvin Eestis Jazzkaare kutsel aastal 1993. Praeguseks on ta ennast koos abikaasa ja pisitütrega sisse seadnud Tallinnas.

Kuidas kolmekümnendal Jazz del Maril kohtuvad laval Ida ja Lääs, seda võib vaadata-kuulata neljapäeval alates kella kaheksast Kuressaare kultuurikeskuses.

Print Friendly, PDF & Email