Juhtkiri: Kohalikud kultuurikantsid

Juhtkiri: Kohalikud kultuurikantsid

 

Raamatukogude järjepidevus annab tunnistust sellest, et eestlased on jätkuvalt raamatusõbrad. Tänavu tähistas 100-aastast sünnipäeva Saaremaa keskraamatukogu, sel nädalal sai 60-aastaseks Sakla raamatukogu.

Lisaks sellele, et tegemist on kohaga, kus hoitakse ja välja laenutatakse infokandjaid, on raamatukogul kahtlemata ka sotsiaalne roll. Raamatukogusse tullakse maailma asju arutama ja külauudiseid pajatama, kohtutakse tuttavatega ja räägitakse muredest.

Saare maakonnas on 30 külaraamatukogu, oma raamatukogu on nii Abrukal kui Ruhnul, Leisi vallast võime neid leida lausa kolm. Vanim tegutsev raamatukogu meie maakonnas on Kärla raamatukogu, mis asutatud 1879. aastal.

Raamatukogude väärtuslikem vara raamatute kõrval on aga neis aastaid töötanud inimesed, kes teevad armastatud tööd kogu hingest ja hoiavad oma lugejaid. Nagu on öelnud Hellamaa raamatukoguhoidja Anne Leesla, kes töötab selles ametis juba 20 aastat – maaraamatukogu peaks olema nagu üks väike kultuurikants, kus iga lugejat tuleb võtta kui kingitust.

Print Friendly, PDF & Email