Laimjala vallavalitsus kehastas tegelasi “Pipi Pikksukast” (1)

Laimjala vallavalitsus kehastas tegelasi “Pipi Pikksukast”

 

Eile lugesid Laimjala valla töötajad alates vallavanemast ja lõpetades raamatukoguhoidjaga lastele ette valitud lõike “Pipi Pikksukast”.

14. novembril, täpselt sada aastat tagasi sündis Pipi ema Astrid Lindgren. Sel puhul korraldas Laimjala rahvamaja juhataja Mae Nõu Kahtla lasteaeg-algkooli lastele “Pipi” ettelugemise. “Tallinnas on täna ju ettelugemispäev – teeme meie siin ka. Lapsed teavad rohkem võib-olla “Bullerby lapsi”, aga see eeldab rohkem tegelasi. Aga Pipi on ka ju lastele tuttav tegelane,” selgitas Mae Nõu.

Laimjala rahvamajja oli kogunenud pea kolmkümmend last. Kõige nooremad neist käivad lasteaias ja vanemad neljandas klassis.
Tegu oli kostümeeritud ettelugemisega, viimast võis vaid lavalolijate käes olevate lehtede järgi aimata. Pipi osa täitis Mae Nõu, Tommy teksti luges Laimjala vallavanem Vilmar Rei, Annika osa vallasekretär Merike Liiv.

Kõrvalosasid esitasid maanõunik Kalle Peedu (kui politseinik) ja Laimjala raamatukoguhoidja Aive Sepp. Vahetekste luges majandusnõunik Ado Aus. 
Esimest korda korraldati taoline ettelugemine Laimjala rahvamajas 2005. aastal. Toona loeti ette Fr. R. Kreutzwaldi “Kullaketrajaid”, mis oli lavastatud muusikali võtmes. Peamiseks osatäitjaks oli siis Mae Nõu ja jutustajaks-lugejaks omaaegne koolidirektor Heiki Kalle.

Pärast ettelugemist pandi lapsed joonistama lugu, mida nad olid just kuulnud. Pipi, Tommy ja Annika abistasid neid igati. Kui joonistamised joonistatud, jagas Pipi kõigile komme ja küpsiseid. Pildid pannakse üles Laimjala vallamajas, raamatukogusse viiva trepi äärsele seinale.

Eilsel ettelugemispäeval Rootsi saatkonnas Tallinnas loeti lõike Astrid Lindgreni teostest, üritusel osales ka Saare maakonna parim ettelugeja Tiina Nõmm Valjala põhikoolist. Eelnevalt Kuressaare kultuurikeskuses toimunud ettelugemispäeval esitas Valjala 5. klassi tüdruk Tiina katkendi raamatust “Vahtramäe Emil”.

Print Friendly, PDF & Email