Kohtus

Kohtus

 

Õhupüssiga naist tulistanud meest karistati tingimisi. Eile määras Kuressaare kohtumaja kohtunik Kristel Pedassaar tingimisi vangistuse Kristjan Lemberile, kes 26. augustil tulistas Kuressaares Pärna tänaval korteri aknast, olles ise alkoholijoobes, õhupüssist hoovis viibinud naisterahvale kuklasse, tekitades kannatanule füüsilist valu ja 3–4-mm läbimõõduga põrutushaava.

Varem seitsmel korral alkoholi tarvitamise eest väärteokorras karistatud 19-aastane Kristjan kahetses oma tegu ja kinnitas kohtus, et ei tulistanud naist sihilikult ja on kannatanult oma teo eest ka vabandust palunud. “Pööran oma elus uue lehekülje,” lubas noormees kohtule, rõhutades, et teeb senise eluviisiga lõpparve.

Kohtunik kinnitas kokkuleppemenetluse ja vastavalt sellele karistati Kristjanit kuuekuulise vangistusega tingimisi. Katseaeg on noormehel poolteist aastat ja sel ajal on ta kriminaalhooldaja järelevalve all. Lisaks tuleb noormehel tasuda 5400 krooni sunniraha.

Joobnud juht sai karistuse

Esmaspäeval karistas kohus tingimisi vangistusega 46-aastast Oliver Lusti, kes juhtis mootorsõidukit joobeseisundis.

Varem viiel korral väärteo korras ja kolmel korral kriminaalkorras karistatud Oliver Lust juhtis käesoleva aasta juulis Kuressaares sõiduautot, olles samal ajal keskmises alkoholijoobes. Mees tagurdas parkimiskohalt välja sõites otsa parkivale sõiduautole, tekitades auto omanikule 2300 krooni varalist kahju.

Lusti karistuseks määrati neli kuud vangistust tingimisi katseajaga 18 kuud. Katseajaks anti Lust kriminaalhooldaja järelevalve alla ning tal tuleb katseajal täita kontrollnõudeid. Lisaks tuleb mehel maksta menetluskuludena riigituludesse 5400 krooni sunniraha ja tasuda 1095 krooni õigusabiga seotud kulu.

Karistuse kandmisest kõrvalehoidja oli taas kohtu all

Saaremaa ringkonnaprokurör Svetlana Maripuu saatis kokkuleppemenetluses kohtusse varem kolmel korral väärteo korras ja ühel korral kriminaalkorras karistatud Renee (30), keda süüdistati karistuse kandmisest kõrvalehoidumises. Mullu septembris karistati meest rahalise karistuse ja sõidukijuhtimise õiguse äravõtmisega üheks aastaks. Septembri lõpus tabati Renee Järviste aga Saaremaal Mustjala vallas autot juhtimas.

Esmaspäeval määras kohus Järvistele karistuseks kolm kuud vangistust tingimisi 18-kuulise katseajaga koos käitumiskontrollile allutamisega. Lisaks tuleb Järvistel maksta menetluskuludena riigituludesse 5400 krooni sunniraha, millele lisanduvad õigusabiga seotud kulud.

Mees sai naise löömise eest trahvi

Eile mõistis kohus 2500 krooni suuruse rahalise karistuse varem kolmel korral kriminaalkorras karistatud Toomas Lindmetsale (49), kes tänavu 18. septembril lõi oma elukaaslasele käega näkku, põhjustades naisele sellega füüsilist valu.

Toomas ütles kohtus, et lõi naist ägedushoos ning kahetseb juhtunut. Naine omalt poolt kinnitas, et saab oma elukaaslasega (süüalusega – toim) nüüd palju paremini läbi.

Kuigi eelmisel aastal oli Toomas tingimisi karistatud, otsustas kohus jätta varasema karistuse vangistuseks pööramata. Küll aga peab Toomas tasuma lisaks rahalisele karistusele 5400 krooni sunniraha ning riigi õigusabiga seotud kulud.

Kohus kohaldab sundtoomist

Eile otsustas kohus kohaldada kohtuistungile mitteilmunud süüdistatava suhtes sundtoomist. Kohtuistungile ei ilmunud mees, keda süüdistati mootorsõiduki joobeseisundis juhtimise eest.

“Kohtusse mitteilmumise puhul võib kohaldada sundtoomist ja võib kasutada tõkendina ka vahi alla võtmist,” lausus prokurör Svetlana Maripuu.

Print Friendly, PDF & Email