Aasta sotsiaaltöötaja on Aili Ansper (2)

Aasta sotsiaaltöötaja on Aili Ansper

 

Eile, rahvusvahelisel sotsiaaltöötajate päeval, kuulutati Saare maavalitsuse saalis välja maakonna aasta sotsiaaltöötaja, kelleks sai Pöide sotsiaalameti juhataja Aili Ansper. Tunnustuse pälvis ka suurim sotsiaaltöö abistaja – ärimees Enn Meri, tänu kellele said maakonna puuetega inimesed Rootsist suure hulga ratastoole ja muid abivahendeid.

Aili Ansper, kes on oma vallas sotsiaaltööd teinud pikka aega, 1994. aastast, märkis oma tänukõnes, et tema arvates ei ole õige kõikidest sotsiaaltöötajatest just ühte inimest esile tõsta, kuna kõik teevad oma tööd hinge ja armastusega. “Kindlasti on meie töö selline, mida märgatakse siis, kui midagi on halvasti,” lisas Ansper. Tema hinnangul kuulub sotsiaaltöö selliste tööde kilda, mida tehakse päevast päeva vaikselt ja märkamatult. “Olen oma vallas üle elanud neli vallavanemat ja viis volikogu esimeest,” sõnas Pöide sotsiaalameti pika staažiga juhataja.

Saare maavalitsuse sotsiaal- ja haridusosakonna juhataja asetäitja Lea Pool nentis, et seekord oli rebimine maakonna aasta sotsiaaltöötaja tiitlile tihe. Esitatud viis kandidaati olid kõik tublid ning esimest korda tuli hindamiseks välja töötada lausa oma skaalad. “Võin öelda, et Aili edestas “konkurente” vaid 0,5 punktiga,” tutvustas Pool aasta sotsiaaltöötaja valimise telgitaguseid.

Aili Ansper ütles, et tema tööpõld on seinast-seina ning rolle on ka mitmesuguseid. Üks asi on olla ainult sotsiaaltöötaja, kuid täita tuleb ka ametnikurolli, tegeleda raamatupidamisega jne.

“Kõiki asju korraga ei jõua, isegi väikeses vallas,” sõnas ta. Rõõmud ja mured? Rõõmud on lihtsad ja tillukesed, aga hästi palju jõudu andvad. Kui on klient raske ja olukord raske, siis teeb pisikene edasiminekki päevaks tuju heaks. Mure poolest rääkides mainis Ansper, et lastega on tulnud palju probleeme.

Miks see nii on, ei tea, aga võrreldes sellega, mis oli 13 aastat tagasi, on töö muutunud sisulisemaks ja keerulisemaks ning tulemust on hoopis raskem näha. Kui on konkreetne asi, mida saab kohe lahendada, on töö tulemus käega katsuda. Vahel võib tulemus olla ka see, et sa suudad hoida olukorda, mis hetkel veel on, aga seda teised ei näe ja see vahel väsitab ennastki. “Kui on keeruline, siis on ikka väga keeruline,” nentis staažikas sotsiaaltöö tegija.

Pöide vallavanemal Jüri Lindel on väga hea meel tubli ametniku üle. “Ma ei ole küll pikka aega vallatööd teinud, kuid tundub küll, et ühe valla peamiseks tööks ongi sotsiaalteenuste osutamine,” sõnas Linde. Aili Ansperile soovib vallavanem edaspidiseks pikka närvi, vastupidavust ja vähem probleemseid kliente.

Saare maakonna sotsiaaltöötaja valiti maavalitsuse eestvedamisel kuuendat korda. Varem on tiitli vääriliseks tunnistatud Elle Ots Muhust, Ellen Sepp Laimjalast, Aksel Penu Lümandast, Liida Kaare Kaarmalt ja Marianne Tuuling Leisist.

Print Friendly, PDF & Email