Maakonna koolide esmaabi laager

Elus tuleb tihti ette olukordi, kus õnnetuse korral tuleb aidata teist inimest või iseennast. Kas me oskame sellistel juhtudel tegutseda õigesti? Nõnda, et me ei teeks kannatanule kahju.

Pea 30 aastat on igal kevadel maakonnas koolidevahelised esmaabialaste teadmiste võistlused ka toimunud ja huvi nende teadmiste vastu on õpilaste hulgas suur. Möödunud aastal jäid nimetatud võistlused esmakordselt toimumata, millest oli ääretult kahju.

Tänavu püüame viga parandada. Tänu hasartmängumaksu nõukogule ja Saaremaa omavalitsuste liidule on saanud rahastuse projekt “Maakonna koolinoorte esmaabi laager”. Laager viiakse läbi kahes osas: 23. novembril toimub Saaremaa ühisgümnaasiumis koolituspäev ning 8. ja 9. mail 2008 laager ja maastikumäng koolide võistkondade vahel.

Teadmisi esmaabi vallast tulevad jagama tuntud tohtrid meilt ja mandrimaalt. Osavõtumaksu ei ole. Seega, maakonna koolide õpilased, õpetajad ja meditsiinitöötajad, kasutage head ja soodsat võimalust enesetäienduseks esmaabi alal! Need teadmised kuluvad meile kõigile ära.

Marianne Starikova, SÜG-i meditsiinitöötaja

Print Friendly, PDF & Email