“Batseba Saaremaal” võib tulla Saaremaale

2008. aasta Saaremaa ooperipäevad võivad Kuressaarde tuua sõnalis-muusikalise ühisprojekti “Batseba Saaremaal”.

Uuendatud Kuressaare ooperipäevade raames võib 2008. aasta juulis Saaremaal etenduda rahvusooper Estonia ja Kuressaare Linnateatri koostööprojekt “Batseba Saaremaal”.

Eelmisel esmaspäeval kohtusid Kuressaare Linnateatri juht Aarne Mägi ja dramaturg Garmen Tabor Tallinnas Eesti Kontserdi direktori Aivar Mäe ja rahvusooper Estonia loomingulise juhi Aarne Mikuga, et arutada Saaremaa ooperipäevade raames etendatavat võimalikku koostööprojekti “Batseba Saaremaal”, mis põhineb Aino Kallase ballaadil ja millele on muusika kirjutanud Tauno Pylkkänen.

Aarne Mägi rõhutas, et tegu oli põhimõtteliste asjade sirgeksrääkimisega ja midagi kindlat paika ei pandud. “Kui eelarve osutub Kuressaare Linnateatri jaoks liiga suureks, nii et see toimuks muude plaanitud etenduste arvelt, siis seda ei toimu,” ütles Mägi ja lisas: “Me ei saa teha eksklusiivset projekti.” Kuressaare Linnateater on huvitatud, et lavastus jääks edaspidigi teatri repertuaari.

Praeguste plaanide järgi etenduks “Batseba Saaremaal” kaks korda juulikuus. Ja seda juhul kui Kuressaare Linnateater ja Eesti Kontsert leiavad ühise keele.

“Batseba Saaremaal” tegevus toimub 19. sajandi alguse Eestis. Aino Kallas on meie aega toonud loo Vana Testamendi kuningast Taavetist, kes hakkas armastama oma ulja sõdalase kaunist naist Batsebat.

Saaremaal on varem sama ballaadi lavale toonud Maire Sillavee ja Salme näiteseltskond on mänginud seda “Batsheba Saaremaal” (vana kirjaviis) nime all.

Print Friendly, PDF & Email