Tornimäe lasteaia supervanaemal on kaks lapselast

Tornimäe lasteaia supervanaemal on kaks lapselast

 

Eile valiti Tornimäe lasteaias juba kaheksandat korda supervanaema. Kuue kandidaadi hulgast valis žürii välja Elise ja Marteni mamma Doris Saare. Žüriiliikme, Tornimäe vallavalitsuse personali- ja finantstegevuse spetsialisti Pärje Raevu hinnangul olid kõik osalenud vanaemad supertublid, mistõttu võistlus kujunes väga tasavägiseks.

Välja kuulutati ka iga vooru silmapaistvamad. Vanaema Urve Sepp oli kõige liikuvam ja emotsionaalsem ning oskas kõige nobedamalt sõrmedel kududa. Parimad küpsetised võttis peole kaasa Noimi Oll.

Vanaemade meisterdatud maske pidas hindamiskomisjon piisavalt heaks, et minna nädala lõpus naabriperre marti tegema. Parimateks tunnistatud Helgi Sakariase ja Doris Saare omad olla aga nii head, et nendega võib minna marti jooksma kas või naabervaldadesse.

Supervanaemale andis rändauhinna, sinisevärvilise salli, üle möödunud aasta võitja Tiiu Kaju, kes tänavu oma oskused väljaspool arvestust proovile pani.

Doris Saarel on kaks lapselast, kellest Tornimäe lasteaias käib küll ainult pojapoeg Marten.

Supervanaemana mamma Saar ennast igapäevaselt ei tunne, lihtsalt vanaemana aga küll. “Kui ainult aega oleks rohkem,” märgib oma aega töö ja lastelaste vahel jagav proua.

Vanaemade päeva hakati Tornimäe lasteaias tähistama kümme aastat tagasi. Muusikaõpetaja Aili Juhkami sõnul saadi idee ühelt koolituselt, kus rõhutati, et kõiksuguste rõõmsate emotsioonide kõrval tuleb lastele pakkuda ka võimalust kogeda midagi vastupidist. Seepärast otsustati tähistada ühes vanaemadega hingedepäeva, mis rahvakalendris 2. novembril.

Lasteaia juhataja Lea Peedi sõnul lükkus tänavune üritus nädala võrra edasi seoses koolivaheajaga. Sellegipoolest süüdati enne ürituse algust küünal nende memmede auks, kelle hinged juba siit ilmast lahkunud.

Varasematel aastatel on külas käinud kirikuõpetaja Gustav Kutsar, kes jutustanud hingedest. Vanaemad on lastele pajatanud oma lapsepõlvemängudest ja -lauludest. Seekord ühtegi välisesinejat ei kutsutud, sest lapsed tahtsid innuga ise esineda.

Supervanaema tiitel anti Tornimäel esmakordselt välja aastal 2000, kui selle vääriliseks tunnistati Mahe Järmut.

Print Friendly, PDF & Email