Ruhnu side välismaailmaga taastus

Eile pärastlõunal kella kolme ajal taastati elektrivarustus Ruhnu külas ja sidemastis. Olukorra normaliseerumisest teatas saareelanik Reigo Jõe Ruhnu veebipäevikus pealkirja all “Pidu läbi!”

Ruhnlastel on taas valgus, mobiili-, interneti- ja lauatelefoniühendus. Ka telekapilt on jälle olemas.

OÜ Jaotusvõrk Kuressaare juhtimiskeskuse juhataja Villord Laulu andmetel põhjustas rikke teetööde käigus katki lõigatud maakaabel. AS-i Siemens Electroservices saarte osakonna juhataja Tiit Mägi sõnul võttis spetsialistidel vea leidmine aega, kuna kaabel on üle kilomeetri pikk.

Side puudumisel suhtlesid saareelanikud muu maailmaga ning vastupidi satelliitinterneti teel. Suureks abiks näis olevat veebipäevik (ruhnlane.blogspot.com).

Sealt võib näiteks leida Eesti meteoroloogia ja hüdroloogia instituudi ilmavaatluste peaspetsialisti Ene Tillmanni palve edastada õpetussõnad manuaalse ilmavaatluse tegemiseks saare ilmajaama töötajale Aive Mägile, kuna sidekatkestuse tõttu olevat Ruhnu ilmajaam kadunud ilmakaardilt ning andmed minevat muidu kaotsi.

Aive Mägini jõudis teade küll alles pärast seda, kui side taastus, kuid ta kinnitas Oma Saarele, et teadis oma tööülesandeid, mistõttu kõik ilmaandmed on üles märgitud.

Print Friendly, PDF & Email