Ligipääs Kuressaare haiglale on halb (8)

Kuressaare haigla lähedal puudub jalakäijate ülekäigurada ning kiirabiauto peab patsiendiga haiglasse jõudmiseks kasutama kitsast ning tihti autosid täis pargitud Ravila tänavat.

Kuressaare haiglaesist läbival Aia tänaval puudub jalakäijate ülekäigurada, mis tähendab, et haiglasse, polikliinikusse või hooldekodusse suunduvad inimesed peavad tee ületama selleks ettenähtud vöötrajata.

Tee ületamiseks ettenähtud kohta ei ole haiglaesise bussipeatuse juures ega ka lähedal asuva Aia ja Vahtra tänava nurgal. Nimetatud ristmik on halva nähtavusega ning autojuht ja jalakäija märkavad teineteist alles viimasel minutil.

Teiseks probleemiks on Ravila tänav, mille kaudu kiirabiautod haigla juurde peavad jõudma. Tänav on suhteliselt kitsas ning tihti mõlemas sõidusuunas autosid täis pargitud. Läheduses asub mitmeid asutusi, sh koerte treeninguplats, mille omanikud oma autod sinnasamasse tänava äärde pargivad ning seega tänava ummistavad.

Kuressaare Haigla SA juhatuse esimees Viktor Sarapuu ütles, et Ravila tänav on tõepoolest kiirabiautoga haigla juurde jõudmiseks ebasobiv. Kuna aga liiklusskeem ei võimalda mujalt minna, siis tuleb kiirabil seda tänavat paratamatult kasutada. “See on omapärane situatsioon, millele ei ole head lahendust,” lausus Sarapuu.

Küsimusele, kas linn on planeerinud haigla ümbruse liikluskorraldust muuta, vastas linnainsener Madis Pihel, et Ravila tänavale on planeeritud panna ühele poole tänavat parkimise keelumärk, et majaomanikel ja kiirabil oleks kergem liigelda.

Vahtra ja Aia tänava ristmikule on plaanis teha ülekäigurada, kuid nagu linnainsener märkis, ei ole mõtet ülekäiguradasid juhuslikult teha, vaid seda peab korralikult planeerima. Haiglaesise ülekäiguraja tekitamine ei ole aga linnavalitsuses veel kordagi jutuks olnud.

Eva Kumpas, Evely Aavik

Print Friendly, PDF & Email