Eile leiti Sõrves veel kolm surnud lindu

Sõrve poolsaarel ei ole õliste lindude arv oluliselt muutunud, rannikul on näha umbes sadat määrdunud lindu, teatas keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik Leili Tuul. Eile leiti surnult veel kolm lindu.

“Eilne rannikuseire viidi läbi mitme ametkonna koostöös ja iga ametkond tegi vaatlusi kindlal rannikulõigul,” märkis Tuul. Piirivalve tegi seiret Loodeninast kuni Karalani, riiklik looduskaitsekeskus Karalast Undva ninani ning keskkonnainspektsioon vaatles rannikut Ansekülast Mõntu sadamani. Nendest piirkondadest määrdunud ega surnud linde ei leitud.

Linnuvaatlejad tegid seiret Mõntu sadamast ümber Sääre tipu kuni Loodeninani ning leidsid poolsaare lõunapoolseimast tipust Siialaiult kaks õliga määrdunud surnud auli ja ühe mustvaera. Koos eile leitud lindudega on reostuse tõttu hukkunud 7 mustvaerast ja 11 auli.

Poolsaare lõunatipus oli näha ka sadakond määrdunud sulestikuga lindu.
Tuul märkis, et täna aktiivset rannikuseiret plaanis ei ole, kuid tööd jätkavad linnuvaatlejad, kes edastavad informatsiooni keskkonnainspektsioonile.

Keskkonnainspektsioon toimetas kaks surnud lindu reostusaine kindlaksmääramiseks Tallinna laborisse ning algatas juhtunuga seoses menetluse. Kalalaevadelt ei ole merereostuse kohta teateid tulnud, reostuslaike ei näita ka satelliidipildid.

Print Friendly, PDF & Email