Rehvivahetusjärjekorrad on nädalapikkused

Esimene lumi ja libedus tõid paljudesse autoteenindustesse üle Eesti pikad rehvivahetusjärjekorrad.

Mitu Kuressaare autoteenindust kinnitas eile, et rehvivahetuseks saab aja alles järgmisel nädalal.

Kuigi 1. detsembrini, mil talverehvide kasutamine sõidukitel muutub kohustuslikuks, on veel aega, sunnivad ilmastikutingimused autoomanikke rehvivahetusele mõtlema juba praegu.

“Selle nädala algusest on jah natuke pingelisem aeg,” ütles Metra teenindusosakonna juhataja Jarko Lepp, lisades, et kuigi töögraafik tihenes, ei ütle nad klientidele ära ja katsuvad teise töö kõrvalt aega leida. Tema sõnul on taoline järjekord talve saabudes tavapärane.

Ringtee autokeskuse juhataja Urmas Altmetsa kinnitusel vahetavad inimesed autodel rehve juba oktoobri keskpaigast ja ka Ringtee keskuses on järjekord nädalapikkune. FIE Meelis Nau sõnul Sikassaare autoteeninduses suurt tungi veel ei ole ja järjekorra pikkus on paar päeva. “Libedad ajad on veel ees,” märkis Nau. Seega kiire aeg Kuressaare autoteenindustes jätkub.

Lääne politseiprefektuuri korrakaitse osakonna komissar Ivo Haav tuletab meelde, et talverehvide kasutamine sõidukitel on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini, ning naastrehvide kasutamine on lubatud 1. oktoobrist 1. maini.

Print Friendly, PDF & Email