Marientali relvaladu osutus külajutuks

Politsei lõpetas Marientali pommiarsenali olemasolu uurimiseks alustatud kriminaalmenetluse, sest kuuldused relvalao olemasolust ei leidnud kinnitust.

Lääne ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Külli Kivioja ütles Oma Saarele, et kriminaalasi lõpetati, sest peale tühja hülsi ja külajutu ei olnud seal midagi.

“Artiklis avaldatud info, et Kuressaares on lõhkeaineladu, ei leidnud kinnitust ja kriminaalasi lõpetati kuriteo koosseisu puudumise tõttu,” kinnitas Kuressaare kriminaaltalituse komissar Veigo Väli.

Politsei alustas 3. oktoobril kriminaalmenetlust ajakirjanduse vahendusel levinud info kontrollimiseks. Politsei pressiesindaja Kaja Kuke sõnul alustati tookord menetlust karistusseadustiku paragrahvi 418 järgi, mis käsitleb laskemoona ebaseaduslikku käitlemist.

Meedias avaldatud info kohaselt levis Kuressaares Marientali linnaosa elanike seas kuuldus mürskudest, mis olevat hiljuti merest leitud ning mida väidetavalt hoiti kahe kortermaja juures kuurikompleksis.

Väidetavalt olla sukeldumishuviline hiljuti Saaremaa ranniku lähedalt merepõhjast avastanud Teise maailmasõja aegadest pärit laevajäänused ning sattunud peale suurele kogusele mürskudele. Lisaks olnud vraki juures ka kerge- ja raskerelvi.

Osa avastatud kraamist olla leidja koos sõpradega pinnale toonud ja viinud Kuressaare linna serva Marientali elamurajooni kahe kortermaja juurde kuuri.

Samas kirjutas ajaleht Meie Maa 6. oktoobril, et nende käsutuses on septembri lõpus tehtud foto, mis tõendab, et mürsulaadne ese Marientalis ühes kuuris oli. Mürsk oli pakitud turvalisse mullikilesse ning asus puudekuuris riiulil.

Mis seal täpselt oli ja milliseid vigu tegi asja kajastamisel meedia, sellest lubas kriminaaltalituse komissar Veigo Väli mõne aja pärast ise koos kaitsepolitseiga pikemalt ja detailsemalt kirjutada. “Kriminaalasi lõpetati ja tahame sellest koos kaitsepolitseiga artikli kirjutada,” ütles Väli.

Print Friendly, PDF & Email