Maavanema suhtes kriminaalmenetlust ei algatatud

Vastuseks Saare maavanema Toomas Kasemaa avaldusele uurida tema võimalikku korruptiivset käitumist bussidotatsioonide küsimuses, teatas kaitsepolitsei, et kriminaalmenetlust maavanema suhtes ei algatata.

“Kaitsepolitseiamet on seisukohal, et antud juhul ei ole kriminaalmenetluse alustamine põhjendatud,” öeldakse Saare maavalitsuse pressiteates.
Kaitsepolitsei põhjendas kriminaalmenetluse algatamata jätmist vastava aluse puudumisega. Nende sõnul ei nähtu avaldusest ega erinevatest materjalidest ühtegi viidet erafirmadelt saadud vara või muude soodustuste kohta. “Samuti ei ole avalduses ega selle materjalides võimalik sedastada muude kuritegude koosseisu,” vahendas Saare maavalitsus Kaitsepolitseiameti vastust maavanema avaldusele.

Toomas Kasemaa ise kinnitas Oma Saarele, et ta on oma süütuses veendunud olnud kogu aeg. “Ma ise ütleks, et olen kogu aeg puhas poiss olnudki, nüüd on see puust ja punaseks tehtud,” ütles Kasemaa, kelle sõnul võivad nad majandusministriga olla mõnes küsimuses küll eriarvamusel, kuid see arusaamine on ühine, et bussidotatsioonide lepingute sõlmimise kord tuleb tõsiselt üle vaadata.

Maavanema avaldus sai algtõuke 12. septembril Oma Saares ilmunud artiklist, milles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts avaldas arvamust, et maavanema toetus Saare maakonnas opereerivate bussifirmade nõudmisele riiklikku dotatsiooni juurde saada võib olla bussifirmade huvides ja seetõttu korruptiivne tegevus.

Print Friendly, PDF & Email