Leisi vald otsib Jõiste supelrannale majandajat

Leisi vallavalitsus otsib peatselt valmivale Jõiste supelrannale rentnikku, kelle ülesandeks jääb suvekuudel rannas mitmesuguste teenuste pakkumine.

Leisi vallavanem Ludvik Mõtlep ütles, et rentniku ülesandeks jääb puhkekoha korrashoidmine, järelevalve ja suvitajatele teenuste pakkumine.

Teenustena tuleks kõne alla näiteks käterättide, päevituslinade ja ujumisvahendite laenutus või müük, karastusjookide ja jäätise müük, samuti paadi- ja vesijalgratta laenutus. Vallavanema sõnul sobiks rentnikuks eelkõige väikeettevõtja, näiteks mõni perefirma.

Vallavanema sõnul näitas möödunud suvi, et Jõiste puhkekoht pakub inimestele huvi. “Ehituse käigus käidi pidevalt uurimas ja rahvas oli pidevalt vaatamas,” ütles vallavanem.

Ehkki Jõiste puhkekoht on väljaarendamise käigus saanud palju rajatisi (rannahoone, lõkke- ja telkimiskohad, mänguplatsid), on rannajoon ise küllaltki kivine ja käimiseks ebamugav.

Vald on kaalunud ka kivide koristamist, kuid esialgu on mõte jäänud teostamata. “Aeg näitab, kuidas see asi seal toimima hakkab, eks edaspidi võib ses suhtes ka midagi ette võtta,” lausus Mõtlep.

Print Friendly, PDF & Email