Tuulte Roosi kaubanduskeskuse kinnistu pakkumine nurjus

Tuulte Roosi kaubanduskeskuse kinnistu pakkumine nurjus

 

Kuressaare linnavalitsus pidi tunnistama nurjunuks Merikotka 1 asuva kinnistu pakkumise, kuna ei laekunud ühtegi soovijat. Detailplaneeringu järgi peaks sinna kerkima parklaga kaubanduskeskus.

Kohalike elanike vastuseisu tõttu suurte probleemidega kinnitatud detailplaneering näeb ette, et Merikotka 1 kinnistule peaks juuliks 2009 kerkima kuni kahekorruseline kaubanduskeskus koos parklaga. Esimesel pakkumisel aga soovijaid ei olnud.

Kuressaare linnavalitsuse arengu- ja majandusosakonna spetsialisti Astrid Jõeääre sõnul olid arendajad veel eelmise aasta märtsis kinnistust huvitatud. Kõige enam ilmutas toona huvi Selveri kaubanduskeskuste kett.
AS-i A-Selver arendusdirektori Jaak Nirgi sõnul olid nad teadlikud, et pakkumine selle kinnistu peale toimub, küll aga ei soovinud ta kommenteerida, miks ei tahetud selles pakkumises osaleda. Nirk tõdes küll, et Selveri Kuressaares asuv keskus on aja jooksul kitsaks jäänud ning praegu tegeletakse uute laienemisvõimaluste otsimisega.

Astrid Jõeääre sõnul otsustab linnavalitsus oma teisipäevasel istungil, mida nimetatud kinnistuga edasi teha, kuid arvas, et uus pakkumine kuulutatakse välja alles järgmise aasta kevadel.

8234-ruutmeetrise kinnistu hoonestusõiguse aastatasu algsuurus on 40 krooni ruutmeetri kohta ehk kogu kinnistu peale 329 360 krooni.
Kinnistu ostuhinnaks on enampakkumise võitnud hoonestusõiguse aastatasu kümnekordne väärtus, kuid mitte väiksem kui 400 krooni ruutmeetri kohta ehk kogu kinnistu peale 3,3 miljonit krooni.

Print Friendly, PDF & Email