Tuletõrje muretseb väikelastekodu tuleohutuse pärast

Kuressaare väikelastekodu on vaatamata ettekirjutuste täitmisele tuleõnnetuseks halvasti ette valmistatud, leiab tuleohutusbüroo.

“Käisin Kuressaare väikelastekodus järelkontrolli tegemas ja ehkki varasemad ettekirjutused olid täidetud, häiris mind tõsiselt see, et väikelastekodu hoone ei ole üldse tuletõkkeustega sektsioneeritud,” ütles Oma Saarele Eesti päästekeskuse tuleohutusbüroo inspektor Aivar Mänd, kelle sõnul hoiavad tuletõkkeuksed kinni suitsu ja ka tuld.

Männi sõnul tekib tulekahju puhkemisel probleem, kuidas lapsed suitsu täis majast välja saada. “Nagu näitas SÜG-i tulekahju, tekitab kogu selle paanika ja hirmu ning mõjub eluohtlikult seesama mürgiseid ja kuumi gaase sisaldav suits,” ütles Mänd. “Ei ole üldse kahtlust selles suhtes, et lastekodu hoone läheb tulekahju korral momentaalselt kuuma ja mürgist suitsu täis ja see, kes ei suuda liikuda, sinna sisse ka jääb.”

Mänd tõdes, et seadused ei võimalda neil antud hoone puhul uste vahetamiseks ettekirjutust teha, kuna tegemist on ehitusliku nõudega. Küll aga pani ta hoone omanikule südamele, et lastekodu peaks olema ideaalses korras. Asutuse juhtide sõnul ootavad nad juba paar aastat kolimist ning lähitulevikus hakatakse ehitama uut lastekoduhoonet.

Kuressaare väikelastekodu lapsed elavad kahes majas, kokku on lastekodus 42 last vanuses 1,5–18 aastat.

Print Friendly, PDF & Email