Saarlased kandideerivad kergejõustikus parimateks

Eesti kergejõustikuliidu aasta parimate valimisel on nominentideks pakutud koguni viis saarlast. Neist Kaie Kand ja Marek Niit kandideerivad kahes erinevas arvestuses.

Alaliidu kodulehel on liidu liikmetele välja kuulutatud aasta parima sportlase hääletus. Saarlastest kandideerivad aasta parimaks naissportlaseks Kaie Kand ja meessportlaseks Marek Niit.

Kaie Kandi peamiseks konkurendiks valimistel on sel aastal U20 Euroopa meistriks tulnud kolmikhüppaja Kaire Leibak. Kandil endal on sel aastal parima tulemusena ette näidata uus viievõistluse Eesti rekord ning MM-i 30. koht.

Sel hooajal nii sees kui väljas uued 200 m jooksu Eesti rekordid püstitanud Marek Niit konkureerib peaasjalikult kettaheitjatega. Nimistusse kuuluvad nii maailmameister Gerd Kanter kui ka sama ala harrastajad Aleksander Tammert ja Märt Iisrael.

Kaks saarlasest kandidaati osalevad ka noorte klassi parimate selgitamisel. Uuesti astub siin mängu Marek Niit, lisaks on nominendiks jooksja Tiidrek Nurme, kelle parim saavutus oli sel aastal U23 EM-i viies koht.

A-klassi neidude seas on üles seatud saarlaste mitmevõistluse tulevikulootuse Linda Treieli kandidatuur. Treiel lõpetas sel aastal U18 MM-i üheksanda kohaga, lisaks on tal kirjas esikohad Baltimaade ja Eesti meistrivõistlustelt.

Üks saarlane kuulub nimistusse nii parima meeskonna kui ka naiskonna valimisel. Kaie Kand üritab Euroopa mitmevõistluse esiliigas 4. koha saavutanud naiskonna koosseisus. Sander Sooäär aga poiste A-klassi 4×100 m teatejooksu võistkonnaga, kes püstitas sel hooajal A-klassi ja juunioride Eesti rekordi ning võitis hõbeda Euroopa noorte olümpiafestivalil.

Print Friendly, PDF & Email