Menukirjanik Elme Väljaste kohtus Hellamaal lugejatega

Menukirjanik Elme Väljaste kohtus Hellamaal lugejatega

 

Hellamaa raamatukogus on saanud heaks tavaks raamatukogupäevade aegu kutsuda lugejatega kohtuma mõni kirjanik. Kolmapäeval oli meie külaliseks 9 menuromaani autor Elme Väljaste (fotol). Südapäevasele ajale vaatamata oli teda kuulama tulnud üle 20 inimese.

Väljaste rääkis algul veidi endast ja sellest, kuidas temal kui ajakirjanikul tuli üldse mõte romaanižanris kätt proovida. Nimelt leidis ta, et tänapäevaelu on nii keerukaks ja probleemiderohkeks muutunud, et lausa kisub raamatut kirjutama. Ta tutvustas meile pikalt ja põhjalikult kõikide oma raamatute saamislugusid.

Näiteks romaani “Nektarilind” kirjutamise idee sündis tänu kord Tallinna tänaval välismaalasest turistile hotelli viiva õige tee juhatamisele järgnenud kirevate sündmuste tõttu. Äsjailmunud teose “Päriselu Proletariaadi puiesteel”  tegevus on lähedalt seotud kirjaniku enda, tema sugulaste ja naabritega.

Väljaste sõnul on tema jaoks kõige tähtsam panna õigesti paika raamatu esimene lause, edasine kirjutamine laabuvat juba kergemini. Menukirjanik oli kohtumisel väga avatud, emotsionaalne, huvitav jutuvestja. Kaks tundi kohvilauas möödusid lennates ja lugejate küsimused eitahtnud lõppeda.

Kuigi Elme Väljaste on Saaremaa juurtega (Tornimäe kant), kohtus ta Saare maakonnas oma lugejatega esimest korda.

Anne Leesla

Print Friendly, PDF & Email