Loomakaitse selts taunib loomapargi rajamist Saaremaale (1)

Eesti loomakaitse selts soovitab Saaremaa keskkonnateenistusel jätta rahuldamata eraettevõtja Olena Voolu taotluse mitmekümne looma ümberasustamiseks Moskvast Saaremaale.

Nädala alguses keskkonnateenistusele saadetud kirjas vahendab Eesti loomakaitse seltsi juhatuse liige Helen Roosimägi seltsi muret Voolu loomaaia-plaani pärast.

“Paljud nendest loomadest on nn eksootilised loomad, kelle heaolu ja tervise tagamiseks on vaja omada erialaseid teadmisi, nõuetekohast kvalifikatsiooni ja professionaalseid töötajaid,” seisab kirjas. “Peale selle on loomade pidamiseks tarvilik luua vajalikud elamistingimused, mis ei tähenda üksnes kehtestatud ruumimõõtude järgimist, vaid ka liigiomast käitumist võimaldavate tingimuste loomist. Ajakirjanduses mainitud aidatüüpi laudad neid tingimusi ilmselgelt täita ei suudaks.”

Loomakaitsjate hinnangul ei saa loomaaia pidamine olla kommertslik meelelahutusele suunatud ettevõtmine ega harrastustegevus, vaid peab täitma tähtsat rolli liikide kaitses, teadus- ja teavitustöös.

Kirja lõpus palutakse Saaremaa keskkonnateenistusel suhtuda ettevõtja taotlusse erilise hoolikusega. Varem on keskkonnateenistusest Oma Saarele kinnitatud, et just seda tehaksegi, kuna tegemist on väga tõsise teemaga.

Looduskaitse peaspetsialisti Mari Koppel-Lepiku sõnul tagastati Voolule tema esialgne taotlus 27 erineva looma ümberasustamiseks Moskvast Kaarma valda Muratsisse, kuna taotluses puudus palju olulisi andmeid. “Kui ta 30. novembriks meile täiendavad andmed esitab, peame kokku kutsuma komisjoni, mis asub taotlust menetlema,” selgitas Koppel-Lepik. Kui naine seda ei tee, jätab keskkonnateenistus palve menetlemata.

Olena Vool kinnitas lehele, et tema plaan rajada loomapark on endiselt jõus.

Print Friendly, PDF & Email