Juhtkiri: Uurige mind!

Juhtkiri: Uurige mind!

 

Eelmisel nädalal oli riigi tasandil pommuudiseks see, et kaitsepolitsei vahistas korruptsioonijuhtumi uurimisega seoses Valga maavanema ja GoBusi juhi. Nüüd on Saare maavanem Toomas Kasemaa öelnud, et kavatseb ise paluda kaitsepolitseil algatada uurimine tema tegevuse kohta.

Seoses maaliinidele lisadotatsiooni küsimisega on meie maavanema tegevust korruptiivseks nimetanud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, lisaks on Toomas Kasemaa tegevust korduvalt kritiseerinud Raadio2 saate Olukorrast riigis saatejuhid. Viimatine saade ongi maavanemal lõplikult kopsu üle maksa ajanud.

Asjatundjad leiavad, et riigi bussidotatsioonide jagamise kord on iseenesest korruptsiooni soosiv. Ministeerium on lahendusena välja pakkunud maakondliku süsteemi lõhkumist ning otsustamise viimist riigi tasandile. Kui piirkondlikke otsuseid hakkab tegema riik, on aga oht, et seda tehakse kohalikku elu ja inimeste vajadusi tundmata.

Oma sooviga näitab Saare maavanem üldsusele eelkõige seda, et varjata ei ole tal midagi. Võibolla peaks meie maavanema plaanist eeskuju võtma ka teised?

Print Friendly, PDF & Email