Toivo Vaik: ma ei ole järgmine Kärla vallavanem

Toivo Vaik: ma ei ole järgmine Kärla vallavanem

 

Lümanda vallavanem ja Kärla vallavolikogu esimees Toivo Vaik (fotol) on valmis Kärla volikogust lahkuma, kui vallas ei lõpe erakondlik rusikaga vastu rinda tagumine ja oma poliitiliste õiguste tagaajamine ning volikogu ei asu sisulisele tööle, milleks valijad vallavolikogusse oma esindajad valisid.

Kuuldused, nagu saaks temast järgmine Kärla vallavanem, lükkas Vaik resoluutselt umber. “Kärla vallale oleks rahu ja arengu huvides vaja vallavanemat, keda aktsepteeriksid kõik või vähemalt suur enamus volikogust, sealhulgas ka keskerakondlased,” märkis volikogu esimees, kelle sõnul töö selle nimel käib.

“Olen rääkinud viimasel nädalal väga paljude Kärla inimestega, ka allasutuste töötajatega, olen saanud sellise signaali igalt poolt. Sama arvas ka keskerakondlasest volikogu liige, Kärlal väga tuntud ja lugupeetud persoon Juhan Kuusk.

Tema sõnum oli mulle selline: see isik ei tohiks olla volikogust, parem kui tuuakse väljast,” lisas Vaik, lisades, et kui rahu majja ei saa, tuleb volikogul ilmselt laiali minna. “Sellisel juhul olen mina valmis eeskuju näitajana esimesena sealt lahkuma,” kinnitas ta.

Kärla endine vallavanem Meelis Sepp otsustas ametist loobuda 24. oktoobrist, pärast seda kui volikogu oli nädal enne avaldanud umbusaldust volikogu esimehele Arvi Hallikule. Sepp põhjendas oma ametist loobumist vallavolinike tema tagaselja ja temaga nõu pidamata otsuste tegemisega. Täna määrab Kärla vallavolikogu vallavanema kohuseid täitma abivallavanema Enno Pildre.

Toivo Vaigu sõnul peaks selle nädala lõpuks selguma, kas läbirääkimised uue vallavanema leidmiseks õnnestuvad. “Variandid on olemas, tegemist on saarlastega,” sõnas volikogu esimees, kes ei välistanud ka läbirääkimiste ebaõnnestumise korral vallavanema konkursi väljakuulutamist.

Print Friendly, PDF & Email