Streikivad Saaremaa bussijuhid homme hommikul liinile ei lähe

Streikivad Saaremaa bussijuhid homme hommikul liinile ei lähe

 

GoBusi Saaremaa osakonna bussijuhid on ühinenud teisipäeva hommikupoolikule kavandatud hoiatus-streigiga, mistõttu võivad ära jääda kõik Kuressaare bussijaamast hommikul kell 6.00–7.00 väljuvad reisid.

Eesti transpordi- ja teetöötajate ametiühingu (ETTA) GoBusi Saaremaa osakonna usaldusisik Tõnis Saar kinnitas Oma Saarele, et teisipäeval toimub Saaremaal tunniajaline hoiatus-streik. “Streik kestab hommikul kella 6-st 7-ni ja sel ajal bussid ei välju,” ütles Saar. “Kõik bussid, mis jõuavad enne liinile minna, teevad oma sõidud ära, tee peal ükski buss seisma ei jää,” rääkis Saar. “Streik jääb toimumata vaid juhul, kui tööandaja kirjutab alla leppele, mida me nõuame.”

Tunniajaline hoiatusstreik toimub teisipäeva hommikupoolikul ka Lääne-, Pärnu-, Tartu- ja Valgamaal. Lisaks korraldavad Lääne-Viru bussijuhid nõudmiste toetuseks tunniajalise piketi.

Tõnis Saar ütles, et streigi tõttu jääb ettenähtud ajal väljumata kümmekond liini.

Liinid, mille graafikujärgne väljumisaeg on näiteks kell 6.30, võivad pooletunnise hilinemisega kella seitsmest veel üsna edukalt liinile minna. Seda muidugi juhul, kui bussifirma kohalik juhtkond seda vajalikuks peab.

“Siin on aegu olnud, kus bussid hilinevad, aga pool tundi ootavad inimesed ikka ära,” tõi Saar näite. Seevastu tunniajalise hilinemisega pole Tõnis Saare hinnangul bussil mõtet üldjuhul enam liinile minna. Samas on bussijuhid valmis ka selleks, kui tööandja vastavat soovi avaldab.

Ametühingu usaldusisik Tõnis Saar tõdes, et maakohtades bussi ootavatele inimestele võib streik segadust tekitada, sest inimesed ei pruugi ju teada, mis kellast nende liini buss Kuressaarest sel päeval väljub.

Transporditöötajate ametiühing kuulutas reedel välja hoiatusstreigi viies bussiettevõtte GoBus regioonis, et nõuda viivitamatuid palgaläbirääkimisi ning vähemalt 10-kroonist tunnitasu tõusu. Ametiühing kinnitas, et streik ei ole seotud neljapäeval ilmsiks tulnud kriminaaluurimisega GoBusi juhtivtöötajate suhtes.

Augustis jätkuma pidanud palgaläbirääkimised on ettevõttes viibinud juba üle kahe kuu, sest tööandja sõnul ei võimalda riiklik alarahastus palgaprognoose teha, märkis ametiühing.

Ametiühingusse kuuluvad bussijuhid soovivad palgatõusunõudega garanteerida igale bussijuhile vähemalt 10 000-kroonise brutopalga.

Print Friendly, PDF & Email