Maakonna kultuurijuhid pidasid plaane järgmiseks aastaks

Eelmisel nädalal pani Saare maakonna kultuuritöötajate nõukogu koosolek ehk nn tarkade kogu maavalitsuses paika järgmise aasta plaanid ja eelarved.

Nõupidamise prioriteetideks tõusid saarte pärimusliku kultuuri programmi raames ettevõetavad üritused. Traditsiooniliselt istuvad kultuuritöötajad ka sel aastal vallavanematega aru pidama. Kuna seekord tuleks mainitud programmi ühiselt arutada, siis arutati nüüd, kuhu ja kuidas plaane täpsemalt seada.

Üks ideid oli tutvustada saarte pärimuslikku ainest koolides, tutvustajateks kohalike rahvamajade juhatajad. Avaldati ka arvamust, et see kõik tuleks omakorda filmilindile jäädvustada.

Hea oleks ka televisioon ettevõtmist kajastama saada, sest “me muneme küll, aga ei kaaguta”, nagu ütles Kuressaare Kultuurivara rahvakultuurijuht Tiiu Villsaar. Välja käidi ka idee korraldada konverents, ikka selleks, et teadvustada oma olemasolu muudelegi Eestimaa kultuuriinimestele, ja mitte ainult. “Kultuuritöötaja ülesandeks ei ole üksnes salatihakkimine ja toolide tassimine,” täheldas muigamisi koosolekut juhatanud Valve Heiberg Saare maavalitsusest.

Print Friendly, PDF & Email