Saaremaa golfikeskuse klubihoone saab nurgakivi

Saaremaa golfikeskuse klubihoone saab nurgakivi

 

Täna panevad Kuressaare linnapea Urve Tiidus, Saaremaa Golfi AS-i juhataja Aivar Aru ja Saarte Projektide OÜ juhataja Mart Tomson nurgakivi Saaremaa golfikeskuse klubihoonele.

“Saaremaa golfikeskuse valmimist on golfisõbrad oodanud juba aastaid ja klubihoone nurgakivi tähendab ehitustööde lõpusirge algust. Järgmisest suvest oleme avatud Eesti üha kasvavale golfimängijate hulgale, kuid eelkõige oleme kavandanud Saaremaa golfikeskusse tuua mängijaid Skandinaaviast, sest golf on seal tõeline rahvasport,” ütles Saaremaa Golfi AS-i juhataja Aivar Aru (fotol).

Golfiväljaku on projekteerinud golfiväljakute arhitekt Lassi Pekka Tilander Soomest. Klubihoone arhitekt on Andres Siim arhitektuuristuudiost Siim & Kreis.

“Saaremaa golfikeskuse klubihoone lahendust iseloomustab avatus, klaasseinad ja terrassid, et hoonest avaneks võimalikult hea vaade golfiväljaku maaliliseks kujundatud maastikule. Samal põhjusel on nii restorani kui ka klubiruumid viidud teisele korrusele. Kuna golfikeskus asub linnas, on ka klubihoone urbanistlikumat laadi, olles sealjuures lihtne, lakooniline ja karge,” ütles klubihoone arhitekt Andres Siim.

1000-m² pinnaga klubihoones leiavad koha kõik golfiklubi tegutsemiseks ja mängijate teenindamiseks vajalikud ruumid, sealhulgas saunad, riietusruumid ning restoran.

Golfiväljaku ehitust alustati 2002. aastal. Väljaku ehitamine on Saaremaa Golfi AS-le läinud maksma seni 50 miljonit krooni.

Saaremaa Golfi AS-i koostööpartner klubihoone ehitamisel ning hiljem teenuste ja toitlustamise pakkumisel on OÜ Saarte Projektid.

Print Friendly, PDF & Email