Järgmine suvi toob Saaremaa Sadamasse 205 m pikkuse laeva

Järgmine suvi toob Saaremaa Sadamasse 205 m pikkuse laeva

 

Järgmisel suvel toob Inglise reisifirma Saaremaa Sadamasse 205,5 meetri pikkuse kruiisilaeva Black Watch (fotol), mis on pikem kui ükski teine varem selles sadamas käinud laev.

Kuigi ametlikult võtab sadam vastu kuni 200 meetri pikkuseid laevu, ei teki ka viis meetrit pikema aluse vastuvõtmisega probleeme, kinnitas Saaremaa Sadama projektijuht Peeter Palu.

7,3-meetrise süvisega Black Watch võtab pardale 820 reisijat. Seni on suurim sadamat külastanud laev olnud 176,2 meetri pikkune Marco Polo, mis loobus sildumisest ja jäi reidile ankrusse.

AS-i Tallinna Sadam kliendihaldur Sirle Arro ütles Oma Saarele, et Saksa ja Inglise koostööpartnerid toovad järgmisel hooajal Saaremaa Sadamasse viis erinevat laeva, neist üks tuleb sadamasse kahel korral.

“Praegu tegeleme sellega, et saada ka Rootsist ja Soomest mõni külastus juurde,” rääkis Arro. Kokku võib Saaremaa Sadamat järgmisel aastal külastada kümme või enam ristlusreisi. Mullu oli sadamal kuus külastust.
Arro sõnul on neil tekkinud Saaremaa Sadamaga seoses kaks uut reisifirmat.

“See on iseenesest hea näitaja, kui arvestada, et Eestis ei ole lihtne müüa kruiisifirmadele Tallinna kõrval ka mõnda teist sihtkohta,” lausus ta. Siiski võiks Saaremaad külastavate traditsiooniliste ristlusreiside arv tõusta 10–20 aasta perspektiivis aastas umbes 30-le.

“Saaremaa Sadam ei ole unustatud ega jäänud ühe aasta projektiks, vaid leiab tasapisi oma kohta,” kinnitas Arro.

Print Friendly, PDF & Email