Linnavalitsusse laekus taotlus uue staadioni detailplaneeringu algatamiseks

Neil päevil laekus Kuressaare linnavalitsusse taotlus Kuressaare gümnaasiumi naabrusesse kavandatava uue linna-staadioni detailplaneeringu algatamiseks.

Kõnealusele dokumendile alla kirjutanud sihtasutuse Kuressaare Spordibaasid juhatuse liige Kalev Kütt ütles, et nende taotluse mõtteks on selgitada välja ja konkretiseerida, millised on tegelikult tingimused ja võimalused uue linnastaadioni rajamiseks Kuressaare gümnaasiumi lähistele Nooruse, Sirge ja Vuti tänava piirkonnas asuvatele maaüksustele.

„Detailplaneeringust reaalse ehitustegevuseni on veel väga pikk maa,“ rääkis Kütt. Tema sõnul peaks detailplaneering näiteks määratlema, kui palju on vaja uue spordikompleksi ehitamiseks juurde hankida maad, mis praegu on eravalduses, kas sinna on võimalik rajada korralikke juurdepääsuteid ja millised on üldse võimalused rajada sinna korralik ning kaasaja nõuetele vastav liiklusskeem.

Kuna aga praegu on veel ka välja kuulutatud ideekonkurss küsimuses, mida teha alaga, kus asub praegune linnastaadion, siis ei soovinud Kalev Kütt kommenteerida küsimust, kas detailplaneeringu algatamise taotlus tähendab, et linna uue esindusstaadioni rajamine Kuressaare gümnaasiumi lähedusse on juba lõplikult otsustatud. „Mina seda küsimust ei tahaks kommenteerida, sest see, kuhu linna uus staadion ehitatakse, kuulub lõppkokkuvõttes ikkagi linnavalitsuse pädevusse,“ lausus ta.

Print Friendly, PDF & Email